Artykuły

Zielona Góra. Andersen w Lubuskim

Lubuski Teatr w Zielonej Górze zaprasza dzieci od 5 roku życia na premierę "Dziewczynki z zapałkami" wg baśni Hansa Christiana Andersena w reż. Przemysława Jaszczaka, która odbędzie się 1 lutego.

Jedną z najbardziej znanych i poruszających baśni prezentujemy w zupełnie nowej odsłonie. Bliska dzieciom, bo współczesna bohaterka historii, Róża, zabierze Was w niezwykłą podróż.

Będzie to wędrówka po świecie fantazji, marzeń, ale i piętrach bezradności i braku poczucia bezpieczeństwa, ciepła kojarzonego zazwyczaj z domem.

Sylwestrowa noc - jedna taka w roku. Huczna zabawa, pokazy sztucznych ogni, chwila niezmąconego szczęścia - jednak nie dla każdego. Dziewczynka z zapałkami dobrze wie, że to nie czas na odpoczynek.

"Dziewczynka z zapałkami" - "najsmutniejsza baśń świata". Nic bardziej mylnego. Zachowując ramę opowieści Andersena, realizatorzy wprowadzają do niej dużą dozę humoru, nowe wątki i postaci. Całości towarzyszą multimedialne projekcje, piosenki oraz elementy teatru lalek i teatru formy.

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia

Premiera: 1 lutego 2015

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji