Artykuły

Wrocław. "Korytarz Kajzar" w WTW

Dzisiejszy spektakl "Paternoster" Helmuta Kajzara w reżyserii Marka Fiedora we Wrocławskim Teatrze Współczesnym zostanie poprzedzony niecodziennym wstępem: uczniowie Gimnazjum nr 13 pokażą "Korytarz Kajzar" - performans przygotowany m. in. na podstawie tekstów tego wybitnego dramaturga i reżysera.

Od rana w teatrze trwają prace warsztatowe nad "Korytarzem..." prowadzone przez Marka Fiedora.

To już drugi pokaz gimnazjalistów z "trzynastki" w WTW w tym sezonie. Poprzedni, "Korytarz Różewicz" prezentowany był w październiku 2014. W planach jest kolejne zdarzenie, poświęcone twórczości Tymoteusza Karpowicza, po premierze jego "Niewidzialnego chłopca" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.

Uczniowie wrocławskiego Gimnazjum nr 13 realizują "Korytarze..." od 2011 roku, kiedy po raz pierwszy zaprezentowali w swojej szkole na dużej przerwie twórczość Tadeusza Różewicza na wzór maratonu literackiego "Miasto Różewicz" zorganizowanego przez WTW w roku 90. urodzin Poety. Od tamtego czasu kilka razy w ciągu roku szkolnego organizują podobne zdarzenia, zajmując się dziełami różnych poetów i pisarzy. "Korytarze..." prezentują także w innych miejscach - ostatnio nawet na wrocławskim Rynku.

Do warsztatów w WTW uczniów gimnazjum przygotowali ich pedagodzy: Anna Niemirska, Małgorzata Smolińska i Wojciech Walczak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji