Artykuły

Tychy. Walewska na Nowy Rok

3 stycznia w Teatrze Małym odbędzie się Koncert Noworoczny z udziałem Małgorzaty Walewskiej i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Małgorzata Walewska jest jedną z najbardziej pożądanych mezzosopranistek naszych czasów podziwianą na największych scenach operowych świata. Artystka cieszy się uznaniem krytyków i publiczności, którzy doceniają jej piękny, dramatyczny głos, uważany przez wielu za najbardziej zmysłowy na świecie.

Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie prof. Haliny Słonickiej. Jest finalistką i laureatką konkursów Alfredo Krausa w Las Palmas, Luciano Pavarottiego w Filadelfii, Belvedere w Wiedniu i Międzynarodowego Konkursu im. St. Moniuszki w Warszawie. Jeszcze podczas studiów zadebiutowała w Operze Narodowej rolą Azy w Manru I.J. Paderewskiego. Śpiewała m.in. na scenach nowojorskiej Metropolitan Opera, San Francisco Opera, Seattle Opera, londyńskiej Covent Garden, wiedeńskiej Staatsoper, Teatro Real w Madrycie, Deutsche Oper w Berlinie czy Teatro de Bellas Artes w Meksyku i współpracowała m.in. z takimi artystami jak: Luciano Pavarotti, Placido Domingo czy José Cura.

W 1999 roku brytyjski magazyn The Time wytypował Małgorzatę Walewską jako "jedną z gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie". Artystka została także uhonorowana Perłą Polskiej Gospodarki za krzewienie kultury Polskiej na świecie i odznaczona krzyżem Milito pro Christo za wybitną interpretację Ave Maria.

Małgorzata Walewska nagrała wiele albumów zawierających szeroki wachlarz utworów, od ról goszczących na stałe w jej repertuarze (Voce di donna), po kolędy (Christmas Time) crossoverowe aranżacje (Walewska i przyjaciele, Mezzo) czy arie G.F. Haendla, pieśni religijne i utwory organowe (Farny).

Cena biletu: 100 zł, a na kartę stałego widza 70 zł

***

3.01 (sobota) godz. 18.00

KONCERT NOWOROCZNY

Wystąpią: Małgorzata WALEWSKA

Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO w rozszerzonym składzie

dyryguje Marek Moś

prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

W programie: przeboje operowe, operetkowe, musicalowe oraz lekkie utwory instrumentalne

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji