Artykuły

Piotruś Pan rusza za dwa tygodnie

Już 27 lutego, w "Romie" odbędzie się światowa prapremiera musicalu "Piotruś Pan". Libretto na podstawie powieści Jamesa Barrie'ego napisał Jere­mi Przybora, muzykę Janusz Stokłosa, a reżyserią i choreografią zajął się Ja­nusz Józefowicz.

- Sześć lat czekaliśmy na ten mo­ment - powiedział na wczorajszej kon­ferencji prasowej Wojciech Kępczyński, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego Roma. - Jest to przedsię­wzięcie niezmiernie trudne, ale takie nazwiska jak Przybora, Stokłosa i Józe­fowicz gwarantują sukces - dodał.

Janusz Józefowicz opowiedział o trudnościach technicznych, jakie od samego początku towarzyszą aktorom i dyrekcji teatru. - Ponieważ pierwot­nie spektakl miał odbyć się w Teatrze Narodowym, scenografia, wyspa i okręt piratów były przystosowane do tego gmachu - powiedział. - Aby scena się nie zawaliła pod siedmiotonową wyspą musieliśmy ją wzmocnić - dodał.

Jednak to nie są wszystkie przebu­dowy, jakie towarzyszyły przeniesieniu spektaklu do Romy. Trzeba było przystosować wnętrze do wykonanego w skali 1:1 statku pirackiego, przebu­dować drzwi prowadzące na scenę, by łatwiej było montować domek pań­stwa Darling. Zakupiono również no­woczesny sprzęt do nagłaśniania i oświetlenia.

Jak zapewnia Janusz Józefowicz bę­dzie to przedstawienie multimedialne. - Wykorzystujemy między innymi ję­zyk filmu, myślimy również o tym, by część scen rozgrywała się nad widow­nią - powiedział. - Zaskoczeniem dla widzów będzie z pewnością liczba osób biorących udział w przedstawieniu: chór, balet, orkiestra, nie wspominając już o aktorach, blisko 100 osób - dodał.

Janusz Stokłosa wyjaśniał, że pisał muzykę w ten sposób, aby nie przysła­niała wspaniałego i ciepłego libretta Je­remiego Przybory.

W przedstawieniu, oprócz dzieci w wieku 11-14 lat, wezmą udział m.in. Edyta Geppert, Wiktor Zborowski, Ma­riusz Czajka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji