Artykuły

Białystok. "Rewizor" u Węgierki i na Litwie

W najbliższy weekend widzowie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku ponownie będą mieli okazję obejrzeć spektakl "Rewizor" Nikołaja Gogola. 18 listopada przedstawienie zostanie zaprezentowane na Litwie.

Premiera "Rewizora" Nikołaja Gogola odbyła się 10 maja. Reżyserem spektaklu jest Jacek Jabrzyk, a autorem choreografii - znany i ceniony Mikołaj Mikołajczyk. Obok aktorów Teatru Dramatycznego na scenie pojawią się gościnnie: Jan Jurkowski, Tomasz Robak oraz Krzysztof Wieszczek - aktor znany telewidzom z takich seriali jak "Szpilki na Giewoncie", "Majka" czy "Na Wspólnej".

Pomysł na spektakl zrodził się w efekcie rozmów Jacka Jabrzyka ze scenografem Bartholomaüsem Martinem Kleppek. Postanowili oni opowiedzieć o współczesnej Polsce za pomocą gogolowskiej historii. Tytułowy Rewizor na scenie się nie pojawia. Prawdziwym bohaterem komedii Gogola jest strach: przed utratą, kompromitacją, przed obcym. Rewizor stawia pytania o źródła naszego lęku. Twórcy spektaklu próbują odpowiedzieć w nim na pytanie: czego dziś boją się Polacy? Jakiego Rewizora stworzą sobie tym razem?

Przedstawienie można obejrzeć 15 listopada o godz. 20.00 oraz 16 listopada o godz. 17.00. Bilety w cenie: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 18 zł (szkolny), 17,50 zł (studencki) oraz 5 zł (bilet dla osób bezrobotnych) dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

18 listopada "Rewizor" zostanie zaprezentowany w Teatrze Miejskim w Alytusie na Litwie. Teatr Dramatyczny otrzymał zaproszenie udziału w Litewskim Profesjonalnym Festiwalu Teatralnym "Niech żyje komedia". Festiwal rozpoczął się 7 listopada i potrwa do 22 listopada. Organizowany jest w Alytusie po raz trzeci. Stał się już tradycją i najbardziej oczekiwanym wydarzeniem kulturalnym w stolicy Dzukii.

Obok białostockiego "Rewizora" widzowie będą mogli obejrzeć spektakle innych teatrów z Litwy oraz Białorusi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji