Artykuły

Warszawa. Posłuchaj Pożaru w burdelu

Dla fanów Burdeltrupy, którzy śledzą każdy odcinek, jak i dla tych, którzy jeszcze nie mieli odwagi wybrać się na spektakle najsłynniejszego warszawskiego kabaretu, powstała płyta "Gorączka powstańczej nocy". To zapis piosenek z dziewiątego odcinka kabaretu Pożar w Burdelu.

W powstańczej odsłonie grupa udowodniła, że potrafi przygotować nie tylko zabawną karykaturę miasta, ale również dotkliwie opowiadać o bolesnej historii stolicy.

Odcinek miał premierę 1 sierpnia 2013 roku w Teatrze WARSawy. Autorzy scenariusza Maciej Łubieński i Michał Walczak zabrali widzów w szaloną podróż w czasie. Wiesław (Tomasz Drabek), wysłaniec z 1944 roku, przybył kanałem czasoprzestrzennym do współczesności, by tu szukać posiłków. Chciał zabrać do powstańczej Warszawy batalion stworzony z artystów. 30-latki zastanawiały się, czy jeszcze mieszczą się w micie powstańczym, czy może są już za stare, żeby iść do powstania?

Na płycie znajdziemy 21 piosenek, a w książeczce - przewodniku po "Gorączce powstańczej nocy" - przypisy do nich objaśniające miejsca albo będące grą, żartem ze sposobów popularyzowania wiedzy o powstaniu. Mamy np. dwie trasy wycieczek, na jednej zakochasz się w Warszawie, na drugiej - przekonasz, że z Warszawą nie wygrasz.

Muzykę do piosenek napisali: Wiktor Stokowski, Maciej Łubieński, Lena Piękniewska. Spektakl wyreżyserował Michał Walczak. Produkcja: Wytwórnia Krajowa, dystrybucja: Agora SA.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji