Artykuły

Gdańsk. Figura, Huelle i Abramowicz wspierają Adamowicza

Urzędujący prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przedstawił członków swojego komitetu honorowego. Poprzeć jego reelekcję zdecydowało się niemal 30 znanych mieszkańców Trójmiasta - m.in. sportowców, pisarzy i biznesmenów.

- Te osoby po prostu co wybory dają sygnał: "Paweł, jak się zbliżają wybory możesz na mnie liczyć, zaproś mnie". A więc niejako namawiają mnie, do tego by taki komitet stworzyć - tłumaczył powód powoływania komitetu honorowego Paweł Adamowicz.

Prezentacja komitetu poparcia odbyła się w gdańskiej restauracji Ritz, której właścicielka, laureatka polskiej edycji programu telewizyjnego "MasterChef", zdecydowała się poprzeć Adamowicza. Oprócz niej w skład komitetu weszli m.in. sportowiec i polityk, Leszek Blanik, pisarz Paweł Huelle, pięściarz, były mistrz świata Dariusz Michalczewski, światowej sławy skrzypek Konstanty Andrzej Kulka, polityk, historyk i opozycjonista w czasach PRL, Aleksander Hall, senator Edmund Wittbrodt i muzyk rockowy, Krzysztof Skiba.

- Jako dobrą rzecz, oceniam pewną myśl o dużym mieście europejskim i właśnie tą myślą, chociaż może nie we wszystkich szczegółach, zgadzam się z Pawłem Adamowiczem. Wydaje mi się, że ma on europejską wizję rozwoju miasta. Ona polega choćby na tym, co było uciążliwością dla nas - mieszkańców przez ostatnie lata, a co jest rzeczą konieczną i bardzo ważną, czyli rozbudowa struktury drogowej. Jako wieloletni kierowca potrafię to docenić. Wciąż zdarza się, że stajemy w korkach, wpadamy w dziury, ale poprawa infrastruktury drogowej jest widoczna - tłumaczył swój akces do komitetu pisarz Mieczysław Abramowicz.

Po raz pierwszy reelekcję prezydenta Gdańska poparła aktorka Katarzyna Figura.

- Trójmiasto, całe Pomorze ma ogromny potencjał i wspieranie działań poszczególnych miast w kierunku połączenia sił leży mi na sercu i dlatego tu dzisiaj jestem - powiedziała aktorka, która zaznaczyła, że popiera także prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka.

Figura jako szczególnie przekonujące ją do Adamowicza wymieniła "Wielkie otwarcie" Centrum Hewelianum i uroczystości 750-lecia Wrzeszcza. - W tych wydarzeniach uczestniczyłam i jest to po prostu coś niezwykłego. Dlatego tutaj jestem. Jestem przekonana, odczułam to na własnej skórze pracując od roku w Teatrze Wybrzeże, że prezydent Adamowicz jest wspaniałym gospodarzem, który wspiera interesy ludzi żyjących w Gdańsku, ale myślę szerzej. Myślę, że to przekłada się na ludzi żyjących na Pomorzu - dodała Katarzyna Figura.

(...)

Poza Figurą w komitecie znalazło się też dwoje innych aktorów Teatru Wybrzeże - Halina Winiarska i Jerzy Kiszkis (PAP).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji