Artykuły

Poznań. Październikowa "Gorączka czerwcowej nocy" w Nowym

Bez sztampy i bez zbędnego patosu - za to lekko i z humorem - opowiemy o tym, czego nikt nie znajdzie w żadnym podręczniku historii XX wieku. Cała prawda o poznańskim Czerwcu '56. 7 i 8 października na Dużej Scenie Teatru Nowego w Poznaniu.

Wyobrażają sobie Państwo stolicę Wielkopolski bez Poznańskich Krzyży? A bez ulicy Romka Strzałkowskiego, najmłodszego bohatera tamtych wydarzeń?

Przecież opowieść o chłopcu, który zginął, dzierżąc w rękach polską flagę, stanowi zaledwie jedną z wersji tamtejszych wydarzeń: wersję medialną, piękną i wzniosłą legendę, dość daleko odbiegającą jednak od twardych i mało atrakcyjnych faktów.

Teatr Nowy od słynnych Poznańskich Krzyży dzieli odległość około pięciuset metrów. Kiedy jednak w okresie solidarnościowego karnawału Izabella Cywińska podjęła się realizacji spektaklu Oskarżony: czerwiec pięćdziesiąt sześć, dystans ten uległ znacznemu zmniejszeniu. Czy uda się tej sztuki dokonać raz jeszcze, pół wieku po wydarzeniach czerwcowych i trzy dekady po premierze owej bezprecedensowej teatralnej wizji lokalnej?

Spektakl "Gorączka czerwcowej nocy" w reż. Remigiusza Brzyka już 7 i 8 października na Dużej Scenie Teatru Nowego w Poznaniu.

Bilety: 30 PLN

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji