Artykuły

Sen mistrza

Spektakl "Sen pluskwy", który na scenie Te­atru Nowego w Łodzi wyreżyserował Kazi­mierz Dejmek, zostanie pokazany jako przedstawienie mistrzowskie na najważniej­szym polskim festiwalu sztuki reżyserskiej.

Łódzka realizacja sztuki Tadeusza Słobodzianka będzie zaprezentowana na V Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowi­cach 7 marca 2002 r. - Ta sztuka wy­myka się prostym definicjom. Jest bur­leską, gorzką farsą, jednocześnie mora­litetem i dramatem ludzkich losów - mówi Kazimierz Kutz, przewodniczą­cy festiwalowego jury. - To jeden z naj­lepszych spektakli, jaki ostatnio powstał w polskim teatrze.

Premiera "Snu pluskwy" odbyła się w Łodzi 15 września. Tekst Słobodzian­ka nawiązuje do dramatu Włodzimie­rza Majakowskiego "Pluskwa". - Pra­ca nad tym spektaklem była dla mnie szczególna, bo dzięki niej w sposób nie­zamierzony powróciłem po wielu latach przerwy do Teatru Nowego - opowia­da Kazimierz Dejmek. W konkursie festiwalu "Interpretacje" weźmie udział także inny spektakl Te­atru Nowego - "Beztlenowce" Ingmara Villqista w reżyserii Łukasza Kosa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji