Artykuły

Wrocław. Pięć premier w nowym sezonie Teatru Lalek

Premierą spektaklu Roberta Jarosza "Krzywiryjek" wrocławski Teatr Lalek w sobotę rozpocznie nowy sezon artystyczny. W nowym repertuarze znalazło się pięć spektakli premierowych, z czego cztery adresowane są do najmłodszych widzów.

Jak podkreślił dyrektor artystyczny wrocławskiego Teatru Lalek Jakub Krofta, repertuar teatru oparty jest przede wszystkim na współczesnej dramaturgii pisanej przez polskich autorów. - Są to przy tym spektakle wykorzystujące różne formy wyrazu - od technik lalkarskich, po spektakle z udziałem aktorów na scenie - mówił Krofta.

Pierwszą premierą nowego sezonu będzie przedstawienie Roberta Jarosza "Krzywiryjek". To spektakl dla dzieci powyżej szóstego roku życia, napisany przez Jarosza specjalnie dla wrocławskiego teatru. To opowieść o dziecku pragnącym szczerych relacji z rodzicami. Fabuła przedstawienia osadzona jest w pewnym mieście, w który co roku odbywa się konkurs fotograficzny. Nagradzane są zdjęcia, które przedstawiają najszczęśliwsze dzieci. Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę.

W nowym sezonie wrocławski teatr pokaże również nową adaptację barokowej opery Mozarta "Czarodziejski flet". Realizacji tego spektaklu podjęli się Elżbieta Chowaniec i Marek Zakostelecki.

Premierę na deskach wrocławskiego teatru będzie mieć również spektakl "Po sznurku" w reżyserii Joanny Gerigk. "To opowieść o tym, co niezwykłego można zobaczyć w rzeczach zwykłych. Mamy nadzieję, że ta wypowiedź teatralna pokaże, że tak zwani niepełnosprawni mogą być dla nas inspiracją, mogą pomóc nam odnaleźć prawdziwych siebie, sprawić, że zaczniemy wiedzieć świat z innej strony" - pisze o spektaklu Gerigk.

Z kolei do widzów dorosłych adresowany jest spektakl oparty na dramacie Artura Pałygi "W środku słońca gromadzi się popiół". To próba retrospektywnego spojrzenia na życie w obliczu nagłej śmierci.

Pod koniec sezonu artystycznego, podobnie jak w latach ubiegłych, we wrocławskim Teatrze Lalek odbędzie się Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji