Artykuły

Katowice. 10-lecie "Cholonka" w Korezie

Z okazji, przypadającej 16 października, dziesiątej rocznicy premiery "Cholonka", Teatr Korez zachęca do wspólnego czytania książki Janoscha. Dwa jubileuszowe spektakle w reżyserii Mirosława Neinerta, odbędą się 13 i 20 października w Korezie.

Bez patosu, bez przymusu i bez wikłania się w politykę, dla czystej przyjemności spędzenia razem czasu nad dobrą lekturą - świętujcie z nami, czytając "Cholonka"!

16 października 2004 roku ze sceny teatru Korez po raz pierwszy padły słowa "Z niczego nie ma nic". "Cholonek" stał się ulubionym spektaklem nie tylko śląskiej publiczności. Mało tego: zmienił sposób myślenia o teatrze. "Cholonka" obejrzały już tysiące widzów w kraju i za granicą. Sztuka po śląsku, o Śląsku i o Ślązakach cieszy się wciąż ogromnym zainteresowaniem. Jest okazja do świętowania. Dlatego też z okazji dziesięciolecia spektaklu zapraszamy na wspólne czytanie "Cholonka"!

16 października o godz. 17 zbierzcie się w gronie znajomych (i nieznajomych), w bibliotekach, domach kultury, pubach, parkach, w szkołach, księgarniach, halach, biurach, na placach zabaw i rynkach miast - wszędzie, gdzie tylko macie ochotę - i przeczytajcie ulubiony fragment "Cholonka". Czytajcie indywidualnie, zbiorowo, z nienaganną dykcją lub z wadami wymowy, na wyścigi albo w wersji karaoke. Zresztą - sami wiecie najlepiej, jak to zrobić, żeby było ciekawie i sympatycznie. Liczymy na Wasze spontaniczne akcje i pomysły. Przekonajcie wszystkich, że Janosch to najlepszy lek na jesienne chandry. Bez patosu, bez przymusu i bez wikłania się w politykę, dla czystej przyjemności spędzenia razem czasu nad dobrą lekturą - świętujcie z nami, czytając "Cholonka"!

W Korezie 16 października od godziny 17 czytamy całą książkę Janoscha: czytać będą zarówno goście specjalni jak i widzowie.

Wstęp wolny (ale liczba miejsc na widowni ograniczona).

Dodatkowo zapraszamy na dwa jubileuszowe spektakle: "Cholonka" zagramy 13 października (poniedziałek) o godzinie 19 oraz tydzień później, 20 października o godz. 19.

Uwaga: na naszej stronie internetowej www.korez.art.pl oraz na profilu facebookowym www.facebook.com/teatr.korez będziemy na bieżąco informować, kto dołączył się do akcji, dlatego piszcie do nas (biuro@korez.art.pl), deklarujcie swój udział i przyłączcie się do zabawy.

Prosimy też: nagrywajcie krótkie filmiki z czytania i przysyłajcie je do nas.

Opowiedzcie o Waszym spotkaniu z "Cholonkiem", zaproście do udziału w akcji znajomych lub przeczytajcie przed kamerą fragment książki. Z nadesłanych materiałów spróbujemy stworzyć wspólny pamiątkowy film.

Ogłaszamy też konkurs na najciekawsze i najbardziej oryginalne miejsce, w którym będziecie czytać. Przysyłajcie zdjęcia!

Liczymy na Was i czekamy na odzew,

Mirek Neinert

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji