Artykuły

Lublin. "Mistrz i Małgorzata" na początek sezonu

19 września Teatr im. Osterwy rozpoczyna nowy sezon teatralny. Po przerwie wakacyjnej na afisz wraca ostatnia premiera - "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa w reż. Artura Tyszkiewicza.

Do Teatru "Variétés" przybywa Woland ze swoją świtą, aby przyjrzeć się mieszkańcom Moskwy, poznać ich myśli i skrywane pragnienia. Podczas gdy Korowiow i Behemot bawią zgromadzoną na widowni publiczność, Woland prowadzi grę z Bogiem. Pionkami w tej grze stają się Mistrz i Małgorzata, którzy zapłacą wysoką cenę za spotkanie z szatanem. Podobnie jak Moskwa, również Teatr Osterwy za sprawą diabelskiej świty zmienia się całkowicie, scenografia przyprawia o zawrót głowy, a granice pomiędzy sceną i widownią ulegają zatarciu.

- Woland i jego świta przybywa, by dać seans czarnej magii widzom myślącym racjonalnie, uznającym tylko to, co się dzieje między ludźmi, nie wierzącym już w nic, może poza pieniądzem. Wizyta szatana i jego show pokazuje, że, mimo wszystko, istnieje jednak coś więcej, niż to, czym żyje publiczność "Variétés" - mówi o swoim spektaklu Artur Tyszkiewicz.

Najbliższe spektakle:

19-20, 25-28 września, godz. 19:00

2 października, godz. 19:00

3 października, godz. 18:00 premiera studencka

4-5 października, godz. 19:00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji