Artykuły

Toruń. Impresaryjny Teatr Muzyczny we wrześniu

Klasyka na wesoło, rozśpiewane żydowskie siostry, głęboki głos Piotra Machalicy i bajka dla najmłodszych widzów - to wszystko na scenie Teatru Muzycznego we wrześniu.

19 września zapraszamy na klasyczne arie w niecodziennej aranżacji. Formacja Poważni NiePoważni udowadniają publiczności, że muzyka klasyczna, traktowana w dzisiejszych czasach nieco po macoszemu, może być doskonałym źródłem rozrywki.

Koncert "Poważni NiePoważni" - klasyka na wesoło

Wyjątkowy koncert muzyki poważnej w zabawnej, lekkiej aranżacji. Artyści pragną pokazać publiczności, że muzyka klasyczna, traktowana w dzisiejszych czasach nieco po macoszemu, może być doskonałym źródłem rozrywki. Program artystyczny tworzy spójną całość, jednak każdy utwór jest przedstawiony w wyjątkowy sposób. Każde dzieło zaopatrzone jest zabawnym komentarzem i dowcipem sytuacyjnym. Każdej arii towarzyszą odmienne stroje i emocje. Arie wykonywane są z akompaniamentem na żywo. Nie sposób się nudzić.

Występują:

Anna Łęcka - sopran koloraturowy

Karol Bartosiński - kontratenor

Marcin Łęcki - organista

Data występu: 19.09.2014 godz. 19:00 (Toruń)

Czas trwania: ok. 85 min.

Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł

***

21 i 22 września na scenę wracają "Siostry Parry" (na zdjęciu). Czy w dalekiej Ameryce zdołają spełnić swe marzenia? Historia dwóch żydowskich sióstr Pegelman, które wiedzione marzeniami o lepszym życiu, wyruszyły z małego galicyjskiego miasteczka wprost do Nowego Jorku. W Ameryce siostry, już pod nazwiskiem Parry, szybko przekonują się, że codzienność nie ma nic wspólnego z rajem. Szalone lata 20-te ubiegłego wieku, zderzenie wyobrażeń z rzeczywistością, życie emigranta - to wszystko składa się na jazzująco - swingującą muzyczną opowieść o marzeniach, miłości, przyjaźni i tęsknocie. Świetna oprawa muzyczna (m.in. tradycyjne pieśni żydowskie i numery musicalowe, śpiewane w języku polskim, jidysz, angielskim i niemieckim) i doskonała gra aktorska to prawie dwugodzinne spotkanie z musicalem!

Data występu: 21.09.2014 godz. 19:00 (Toruń, Pałac Dąmbskich, ul. Żeglarska 8)

22.09.2014 godz. 19:00 (Toruń, Pałac Dąmbskich, ul. Żeglarska 8)

Czas trwania: 120 min. (z 15 min. przerwą)

Ceny biletów: normalny 45 zł, ulgowy 35 zł

***

27 września kolejna premiera Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego, tym razem przeznaczona dla najmłodszych odbiorców. Bajka muzyczna "Rosnę" to produkcja niezwykła. Ze sceny nie pada bowiem ani jedno słowo - aktorzy docierają do małych widzów poprzez gest, mimikę i ruch sceniczny.

"Rosnę" to pierwsza produkcja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu przeznaczona dla najmłodszych widzów, w wieku od 1 do 6 roku życia. To muzyczna opowieść o dzieciach i opiekuńczych aniołach, które dbają o to żeby maluchy były bezpieczne i szczęśliwe. Jednym z takich brzdąców jest mała Ola, która "rośnie" na oczach publiczności.

Co ciekawe, ze sceny nie pada ani jedno słowo. Aktorzy docierają do małych widzów poprzez gest, mimikę i ruch sceniczny. Spektakl poprzez rozbudowaną warstwę muzyczną i plastyczną kształtuje młodego odbiorcę, uwrażliwiając go na sztukę od najmłodszych lat.

Pełna humoru opowieść, zachwycająca scenografia, ciekawe kostiumy i piękne lalki. Wszystko to składa się na niezwykłe przedstawienie! "Rosnę" wywołuje pozytywne emocje nie tylko u najmłodszych!

Co można dostrzec w chmurach? Przyjdźcie na nasze przedstawienie, a na pewno się dowiecie!

Premiera pierwszej bajki wyprodukowanej przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny odbędzie się 27 września.

Czas trwania: 30 min. + 15 min. zabawy po spektaklu

Ceny biletów dziecko z opiekunem - 35 zł, dwoje opiekunów z dzieckiem - 50 zł, każdy kolejny bilet dla dziecka w cenie 14 zł. Opiekunowie grup wchodzą za darmo.

***

28 września w Pałacu Dąmbskich wystąpi znany aktor Piotr Machalica - tym razem jako muzyk. W repertuarze artysty znalazły się m.in przeboje Bułata Okudżawy, Johnny'ego Casha oraz Agnieszki Osieckiej.

- Koncert na 25-lecieBynajmniej - śpiewa Piotr Machalica

Klimatyczny występ na głos i dwie gitary. Ujmujący głos Piotra Machalicy w akompaniamencie Michała Walczaka i Krzysztofa Niedźwieckiego. W repertuarze usłyszymy piękne i niezmiennie aktualne piosenki takie jak "I'm your Man", "Walk the line", "Remedium", "Atramentowa Rumba", "Słynny niebieski prochowiec". W programie usłyszymy także wiele innych utworów Leonarda Cohena, Agnieszki Osieckiej, Johnny'ego Casha, Bułata Okudżawy, Georgesa Brassensa czy Edwarda Stachury. Wszystkie utwory wykonywane są w języku polskim.

Występują:

Piotr Machalica (śpiew), Michał Walczak (gitara), Krzysztof Niedźwiecki (gitara).

Data występu: 28.09.2014, godz. 19:00 (Toruń, Pałac Dąmbskich, ul. Żeglarska 8)

Czas trwania: 80 minut

Ceny biletów: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji