Artykuły

Sopot. Kulturalna Plaża zaprasza

Na co dzień Teatr Na Plaży działa w budynku umiejscowionym rzeczywiście tuż przy plaży. Latem rozszerzy swoją działalność na samą plażę: osoby odpowiedzialne za organizację imprez kulturalnych w tym miejscu przygotowały specjalny, letni program wydarzeń, które z budynku przeniosą się w nadmorski plener.

Letni w znaczeniu tylko i wyłącznie dosłownym. Bo dziać się tam będzie tyle ciekawego, że będzie zdecydowanie gorąco, a nie tylko letnio. Jako że codzienna działalność Teatru Na Plaży składa się z wydarzeń o różnym charakterze, podobnie będzie też w przypadku wakacyjnej emanacji tego miejsca. Na jej program złożą się wydarzenia, które można zaliczyć do kilku nurtów: koncerty, projekcje filmowe i pokazy teatralne.

Jeśli chodzi o muzyczną część programu Kulturalnej Plaży, królować będzie w jej ramach muzyka alternatywna w różnych odmianach. Jej gitarową odmianę zaprezentuje zespół Muzyka Końca Lata, który wbrew swej nazwie wcale nie wystąpi w połowie września, ale dwa miesiące wcześniej, czyli w zasadzie wtedy, kiedy lato dopiero się zaczyna. To grupa, która z upodobaniem nasyca swoje granie i swoje teksty klimatem dobrze rozumianej prowincji. Formacja Kobiety zaprezentuje swój wyrafinowany alternatywny pop, w którym pobrzmiewa bardzo dużo elementów latynoskich. Hatti Vatti, czyli wszechstronny trójmiejski producent, znany przede wszystkim za sprawą swojej twórczości utrzymanej w rytmach dubstepowych, zagra w rodzinnym mieście w krótkiej przerwie między wyjątkowo licznymi tego lata występami na ogólnopolskich festiwalach. Swą kolejną odsłonę będą też miały w ramach Kulturalnej Plaży Domowe Melodie - trio profesjonalnych muzyków i aktorów, udających spontanicznie założoną grupę muzyczną, które w krótkim czasie podbiło serca słuchaczy w całej Polsce swoimi piosenkami, które zahaczają o szantaż emocjonalny.

W ramach prezentacji teatralnych będzie można zobaczyć kilka spektakli. "Transmisja" i "Art Cafe" [na zdjęciu] to spektakle przygotowane przez działający na co dzień w Teatrze Na Plaży Sopocki Teatr Tańca. "Szybki Kabaret Miejski" to z kolei najnowsze wspólne przedsięwzięcie Fundacji Teatru BOTO i Fundacji Pomysłodalnia, przedstawienie, które wyreżyseruje Michał Derlatka, a zagrają w nim aktorzy trójmiejskich scen, m.in.: Justyna Bartoszewicz, Sylwia Góra i Marek Tynda. "Novocento" zaś to monodram Mateusza Olszewskiego, oparty na motywach powieści Alessandro Baricco.

Na program kinowy złożą się natomiast przede wszystkim filmy ambitne, ale zarazem pogodne - najlepsze przykłady to "Soul Kitchen", opowieść o poszukiwaniu samego siebie, dziejąca się w nietypowej restauracji, prowadzonej przez dwóch, niepasujących do siebie za nic braci czy "Gigante" - historia zakochanego olbrzyma, pracującego jako ochroniarz w supermarkecie. Nieco bardziej niepokojący klimat wniesie do programu letnich projekcji "Paranoid Park", film Gusa Van Santa o nastolatku wplątanym w morderstwo.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji