Artykuły

KONSEKWENTNY

W hotelu w Ostendzie pod­czas balu sylwestrowego zjawia się Dziwny Pan. Niedbale ubrany rozmawia z elegancki­mi gośćmi, twierdząc, że jest wielkim aktorem. Jak zakończyła się ta historia, będzie można zobaczyć w sztuce Thomasa Bernharda, "Aktor Minetti" na sce­nie kameralnej Teatru Polskiego.

Postać Bernharda Minettiego, naj­większego aktora niemieckiego teatru XX wieku, posłużyła austriackiemu dramaturgowi do opowiedzenia historii o życiu wielkiego artysty. -Najważ­niejsze to być w życiu konsekwentnym, mieć swoje zdanie i nie iść na kompro­mis - streszcza przesłanie sztuki od­twórca głównej roli Ignacy Gogolewski.

Za takie postępowanie trzeba jednak słono płacić, tak jak bohater sztuki "Oderwany od ludzi, oderwany od wszystkiego i od każdego, oderwany od materii dla sztuki aktorskiej, przeciw­ko publiczności, przeciwko, przeciw­ko, przeciwko, wciąż tylko przeciwko".

- To jest przedstawienie dla wrażli­wych widzów, którzy chcą i potrafią myśleć w teatrze - wyjaśnia reżyser Gilles Renard. Przedstawienie w Teatrze Polskim jest polską prapremierą sztu­ki, w której zobaczymy m.in. Hannę Stankównę, Magdalenę Kizinkiewicz, Michała Lesienia. Scenografię przygo­towuje Józef Napiórkowski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji