Artykuły

Łódź. "Lato w teatrze" z Pippi

Buntowniczka Pippi Pończoszanka i towarzyszący jej akrobaci zapraszają w piątek o godz. 18 i sobotę o godz. 10 i 18 (27-28 czerwca) do ustawionego w Ogrodzie Botanicznym (ul. Krzemieniecka 36/38) namiotu cyrkowego, który zamieni się w Willę Śmiesznotkę. Teatr Pinokio rozpoczyna projekt "Lato w teatrze".

Bohaterka powieści Astrid Lingren jest sympatycznym rudzielcem, który robi, co chce: śpi z nogami na poduszce, ma własną małpkę i potrafi udźwignąć konia. Wybierając Pippi na bohaterkę cyrkowo-muzycznego przedstawienia, Teatr Pinokio znów chce opowiedzieć o prawie dziecka do indywidualności (ten sam problem postawili twórcy "Księgi dżungli"). - Dziecko jest silne i wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę, i ocenia go według najprostszych kryteriów. Ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych - mówi Konrad Dworakowski, reżyser spektaklu i autor tekstów piosenek.

Scenografię przygotowała Marika Wojciechowska, muzykę - Piotr Klimek. Porad cyrkowych udzieliła Grupa Carnival. W spektaklu wykorzystano tekst w tłumaczeniu Agnieszki Hein i Magdy Godlewskiej. Grają: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Piotr Osak, Dominika Majewska, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Mariusz Olbiński i Ewa Wróblewska. Aktorom towarzyszyć będą cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak i Stanisław Madej, a także muzycy z zespołu Bura Kura (Konrad Dworakowski, Łukasz Irzykowski, Piotr Fronczak).

Wejściówki do odbioru w Teatrze Pinokio (ul. Kopernika 16, w godz. 8-16).

Z Łodzi Pippi pojedzie do Bełchatowa, Opoczna, Rawy Mazowieckiej, Opola i Staszowa. Spektaklowi towarzyszyć będą warsztaty teatralne, muzyczne i cyrkowe. Program "Lato w teatrze" realizuje Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji