Artykuły

Bielsko-Biała. "Ifigenia" na koniec sezonu

Teatr Polski zaprasza na ostatnią już premierę w tym sezonie. Tym razem będzie to "Ifigenia" w reżyserii Pawła Wodzińskiego.

- Napisana pomiędzy rokiem 408 a 406 p.n.e. tragedia Eurypidesa "Ifigenia w Aulidzie" była najprawdopodobniej ostatnim dziełem autora. Stworzona na dwa lata przed upadkiem Aten, podbitych przez Spartę, nie została ukończona, niektóre fragmenty wskazują na obce ingerencje w oryginalny tekst utworu - przypomina Artur Szczęsny, kierownik działu promocji i PR Teatru Polskiego.

Tragedia Eurypidesa opowiada o wydarzeniach poprzedzających wojnę trojańską. - "Ifigenia w Aulidzie" przedstawia sytuację, w której polityka, rozumiana na sposób przednowoczesny, rujnuje życie prywatne, trwale rozbija rodzinę i determinuje jej najważniejsze egzystencjalne wybory, podporządkowując sobie wszystkie sfery życia - przypomina Szczęsny.

Spektakl będzie można zobaczyć na Małej Scenie. Przedstawienia premierowe zagrane zostaną 31 maja i 1 czerwca, "Ifigenię" będzie można zobaczyć także 4, 5, 7 oraz 8 czerwca.

Na zdjęciu: próba spektaklu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji