Artykuły

Wrocław. Książka o Tymoteuszu Karpowiczu

Pod koniec listopada ukaże się nakładem Biura Literackiego książka "Mówi Karpowicz", złożona m.in. z zapisów rozmów ze zmarłym w tym roku wybitnym poetą i dramaturgiem Tymoteuszem Karpowiczem [na zdjęciu].

Nagrania rozmów z Karpowiczem zostały zarejestrowane w 1993 roku przy okazji realizacji przez Mirosława Spychalskiego i Jarosława Szodę filmu dokumentalnego "Tymoteusz Karpowicz" dla programu drugiego Telewizji Polskiej. W książce wykorzystane zostały obszerne fragmenty wielogodzinnych rozmów, z których tylko drobna część trafiła do filmu. Całość uzupełnia rozmowa z żoną poety - Marią Karpowicz, oraz komentarze m.in. Mirosława Spychalskiego, Krystyny Miłobędzkiej i Andrzeja Falkiewicza, a także zdjęcia Jarosława Szody.

"Mówi Karpowicz" jest pierwszą publikacją Biura Literackiego poświęconą Karpowiczowi. W kwietniu 2006 ukaże się antologia "Podziemne wniebowstąpienie. Szkice o twórczości Tymoteusza Karpowicza", na którą złoży się zestaw najważniejszych tekstów dokumentujący krytyczny odbiór dzieła Karpowicza oraz artykuły młodych krytyków, przygotowane na konferencję towarzyszącą festiwalowi "Port Wrocław 2006".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji