Artykuły

Kraków. Spotkanie z cyklu "Czas na taniec"

Henryk Tomaszewski, tancerz, mim, pedagog, zmarły blisko 13 lat temu, założyciel Wrocławskiego Teatru Pantomimy, będzie bohaterem kolejnego spotkania CZAS NA TANIEC!, które odbędzie się w siedzibie Baletu Dworskiego "Cracovia Danza", 21 maja br. o godz. 19.00 (Kraków, Plac na Groblach 7, I p., sala baletowa).

Mówili o nim "poeta tańca", bo też tak jak nikt potrafił tańcem, ruchem, gestem opowiedzieć cały świat. Należał do charyzmatycznych artystów, którzy swoją działalnością odcisnęli piętno nie tylko na polskiej sztuce.

O tym niezwykłym artyście będą opowiadali: Zbigniew Szymczyk, dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, a także Krzysztof Antkowiak, tancerz Baletu Dworskiego "Cracovia Danza", który przez 10 lat pracował na tej wrocławskiej scenie.

Zostanie przybliżona postać Mistrza. Goście spotkania w rozmowie będą się zastanawiali na czym polegał jego niezwykły dar tworzenia spektakli, które poruszały widzów. Wyświetlone też zostaną archiwalne filmy pokazujące fragmenty różnych przedstawień Henryka Tomaszewskiego, a także film prezentujący jego życie. Na pewno nie zabraknie wspomnień, zwłaszcza, że dyr. Zbigniew Szymczyk związany jest z Wrocławskim Teatrem Pantominy od 1984 roku.

Ale spotkanie nie byłoby pełne, gdyby nie było rozmowy o współczesnym obliczu teatru, który przecież przybrał imię Henryka Tomaszewskiego. Co teatr zawdzięcza swojemu Mistrzowi? I jaki jest wpływ Henryka Tomaszewskiego na obecną działalność zespołu? Te pytania na pewno padną podczas tego majowego wieczoru.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

Wstęp wolny!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji