Artykuły

Pytania o sens naszego istnienia

Po 30 latach na scenie Kochanowskiego znowu zobaczymy dzieło Samuela Becketta.

Tytułu "god.com." nie znaj­dziemy wśród dramatów Becketta. Nadał go przed­stawieniu Tomasz Hynek, reżyser i kompozytor, który w jeden tekst połączył słyn­ne "Czekając na Godota" i mało znany "Fragment dramatyczny II".

"Godot" to tragifarsa rozgrywająca się w nie­określonej przestrzeni i cza­sie. Dwaj przyjaciele pew­nego wieczora znajdują się na wiejskiej drodze. Pro­wadzą rozmowy o niczym i czekają na kogoś o imie­niu Godot, kto może być ich zbawcą.

"Fragment dramatyczny II" to absurdalna historia o dwóch fachowcach, któ­rych zadaniem jest rozpa­trywanie, czy klient, który się do nich zgłosił, ma po co żyć, czy powinien po­pełnić samobójstwo.

- Zaproponowana przez reżysera relacja między ty­mi tekstami wydała mi się tak interesująca, że nie mu­siał mnie długo kusić - mó­wił na konferencji prasowej dyrektor opolskiego te­atru Bartosz Zaczykiewicz. - To opowieść o współ­czesnym świecie, w którym bohaterów dręczą pytania o sens istnienia - dodał To­masz Hynek.

Premierowe przedsta­wienie - w sobotę na Małej Scenie o godz. 19.00 (bile­ty po 35 zł), kolejne w nie­dzielę, o 18.00 (bilety po 24 i 15 zł - ulgowe). A w pią­tek o 18.00 teatr zaprasza na "Piaskownicę" Michała Walczaka, również w reży­serii Tomasza Hynka (bile­ty - 22 i 14 zł).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji