Artykuły

Kielce. Kielecki Teatr Tańca na walizkach

Czas świąteczny w Kieleckim Teatrze Tańca jest bardzo pracowity. Rozpoczęły się już m.in. pierwsze próby do "Traviaty" w reż. Michała Znanieckiego. KTT został zaproszony do współpracy przy tym wydarzeniu przez Operę Izraelską. Widowisko odbędzie się na scenie plenerowej u stóp Masady na pustyni Judzkiej nad Morzem Martwym.

Przypominam, że w ubiegłym tygodniu zakończyły się Krajowe Mistrzostwa IDO. Wśród kilku tysięcy uczestników znaleźli się również uczestnicy Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. Dwa występy otrzymały kwalifikację do Mistrzostw Europy, które odbędą się w w dniach 29 maja - 1 czerwca 2014 r. w Serbii.

Aktualnie zespół Teatru przebywa w Skierniewicach, gdzie wystawia spektakl "Pasja" (na zdjęciu). W czwartek natomiast wystąpimy z "Wieczorem na 2 lub 4 nogi" w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki.

29 kwietnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Tańca, kielecki zespół wystąpi w Bytomiu podczas wydarzenia organizowanego przez Ogólnokształcącą Szkołę Baletową. Zawodowi tancerze KTT przedstawią choreografię "Wade in the water" autorstwa Grzegorza Pańtaka. Wystąpi również przedstawicielka młodszego pokolenia - wychowanka Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca z choreografią "Tęsknota" autorstwa Elżbiety Szlufik-Pańtak (to właśnie ta choreografii otrzymała nominację do Mistrzostw Europy, o których piszę powyżej).

1 maja świętować będziemy w Krakowie, bowiem na zaproszenie Krakowskiego Centrum Choreograficznego w Nowohuckim Centrum Kultury wystawimy spektakl pt. "Święto wiosny" w choreografii Angelin Preljocaja. Występ odbędzie się w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER.

Rozpoczęły się już pierwsze próby do opery "Traviata". Kielecki Teatr Tańca został zaproszony do współpracy przy tym wydarzeniu przez Operę Izraelską. Widowisko odbędzie się na specjalnie zbudowanej scenie plenerowej u stóp Świętej Góry Masada na pustyni Judzkiej nad Morzem Martwym.

Reżyserem opery jest Michał Znaniecki, z którym Kielecki Teatr Tańca miał okazję już współpracować przy okazji opery "Turandot" realizowanej we Wrocławiu. Choreografię przygotują Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak, którzy byli również choreografami wspomnianej "Turandot".

Opera zostanie wystawiona cztery razy: 12, 14, 16 i 17 czerwca 2014 r. o godzinie 21.30.

Tradycja realizowania przedstawień operowych w miejscach ważnych historycznie i archeologicznie, istnieje już od wielu lat. Opera Izraelska podążając za tą tradycją po raz pierwszy przygotowała operę na wolnym powietrzu w 2010 roku. Była to opera "Nabucco". Następnie w kolejnych latach wystawiono "Aidę" i "Carmen". Realizując "Traviatę", organizatorzy spodziewają się przyjazdu do tego cudownego miejsca znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, dziesiątek tysięcy miłośników opery z Izraela i wielu zakątków świata.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji