Artykuły

Opera po raz pierwszy

Wczoraj wykupiono ostatnie bilety na niedzielne przedstawienie komedii G.Ph. Telemanna "Pimpinone" w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. Wystąpią w nim artyści Sceny Kameralnej Opery Wrocławskiej oraz orkiestra Leopoldinum.

Niedzielny spektakl jest pierwszym występem Opery Wrocławskiej na scenie zabytkowego Teatru Zdrojowego, otwartego w czerwcu po trwającym 22 lata remoncie.

Teatr, wzniesiony w 1890 roku, posiada przepiękną salą koncertową na 400 miejsc (300 na parterze i 100 na trzech balkonach) z wystrojem rokokowym i uchodzi za jeden z najpiękniejszych teatrów w Europie. Należy on do gminy Szczawno, w imieniu której zarządza nim Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego.

- W związku z ogromnym zainteresowaniem spektaklem Opery Wrocławskiej ustaliliśmy wczoraj- z reżyserem Hubertem Skolmowskim, że przedstawienia zostaną powtórzone 10 i 11 października - powiedział nam Stanisław Góra, wiceprezes Towarzystwa Muzycznego.

Towarzystwa ma zamiar współpracować z operą we Wrocławiu. Jeżeli znajdą się sponsorzy, którzy pokryją część kosztów przedstawień, wtedy w Teatrze Zdrojowym melomani będą mieli przyjemność uczestniczyć w premierowych spektaklach opery.

- Ewentualnym sponsorom udostępnimy stumetrową powierzchnię we foyer. Na tydzień przed spektaklem i tydzień po nim będą mogli, na przykład, prezentować swoje wyroby. Myślimy o porcelanie, bo jest równie delikatna i piękna jak nasz teatr. Gdy nie znajdziemy sponsorów, nasze zamierzenia nie będą mogły być niestety spełnione - mówi Stanisław Góra.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji