Artykuły

Sen jest przyjemny

Teatr Horzycy zrobił sobie niezły prezent na Międzynarodowy Dzień Teatru. Adaptacja "Snu nocy letniej" wypadła bardzo zgrabnie.

Szekspirowska komedia prze­noszona była na sceny niezliczo­ną ilość razy, pokazywana w róż­norodny sposób - zarówno kla­sycznie, jak i bardzo awangardowo. Dlatego też nie spodziewał się że toruńska adap­tacja w reżyserii Pawła Łysaka będzie czymś na wskroś nowym i odkrywczym. Dostaliśmy za to bardzo przyjemny spektakl, który się po prostu ogląda. Prostymi środkami - oszczędną scenogra­fią i pięknie prowadzoną grą świa­teł - stworzone zostało tło, w któ­rym pokazywana jest historia mi­łosnych kłopotów młodych bohaterów komedii. Naprawdę warto zobaczyć.

Po spektaklu wręczone zostały Wilamy - nagrody dla przyjaciół i mecenasów teatru oraz dla osób prowadzących działalność eduka­cyjną. Specjalnego Wilama przy­znała też teatralna publiczność, wybierając swego ulubionego ak­tora. W tym roku Wiłam trafił do Michała Marka Ubysza.

Dzisiaj kolejne obchody Mię­dzynarodowego Dnia Teatru. W samo południe w Kawiarni Maska w Teatrze Horzycy wrę­czone zostaną specjalne nagro­dy dla ludzi teatru. Uroczystości organizuje też Dom Muz przy ul. Poznańskiej 52. O 16.00 zapre­zentuje się tam grupa "Tańczy twoje serce" prowadzona przez Martę Czerkę oraz grupy teatral­ne prowadzone przez Joannę Łagan. Spotkaniu towarzyszyć będzie instrumentalny mini-koncert w wykonaniu podopiecz­nych Marty Bartoszyk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji