Artykuły

Kalisz. Za darmo do teatru

Podczas tegorocznej odsłony Kaliskich Spotkań Teatralnych zobaczymy m.in. adaptację "Kupca weneckiego". Mimo że festiwal zaplanowany jest na maj, sztukę wyjątkowo będzie można zobaczyć za darmo w ramach przedpremierowego pokazu w najbliższy wtorek.

Kaliszanie mają okazję wybrać się na spektakl za darmo, w ramach tegorocznej akcji "Dotknij Teatru". Przedstawienie przygotowywane z kaliskimi aktorami przez reżysera Adama Nalepę swoją premierę będzie miało dopiero za kilka tygodni, więc tym bardziej warto sprawdzić, czym w maju uraczy nas teatr.

Przedsięwzięcie "Dotknij teatru" wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru - święta sceny, ustanowionego w 1961 roku dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które nastąpiło cztery lata wcześniej. Projekt zainicjowany został przez łódzkich artystów i animatorów kultury w 2010 roku, narodził się z pomysłu Grupy Inicjatywnej, a liderem i koordynatorem był Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Jest to inicjatywa pionierska w skali kraju.

Próba otwarta adaptacji sztuki Williama Shakespeare'a odbędzie się 2 kwietnia o g. 11 na Dużej Scenie. Dla pierwszych 100 osób wstęp wolny. Pozostałe osoby za wejściówkę zapłacą 5 zł.

Zdjęcie z próby przedstawienia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji