Artykuły

Bydgoszcz. Ludzie teatru z nagrodami od prezydenta

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca w ratuszu wręczono listy gratulacyjne i nagrody finansowe zasłużonym dla rozwój bydgoskiego teatru.

Spotkanie w ratuszu rozpoczęło się od etiudy teatralnej, którą pokazali młodzi aktorzy z Młodzieżowego Teatru "KANT" przy MDK nr 5 w Bydgoszczy. Cała trójka - Roksana Wilczyńska, Mateusz Budnik oraz Gabriela Morstin - dostała także wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Szopiński dziękował

- Tym, którzy sprawiają, że mamy znakomite przedstawienia zarówno w operze, teatrach, szkołach chcę podziękować - mówił. Tłumaczył też nieobecność Rafała Bruskiego. - On gra dziś w spektaklu "ZIT" reżyserowanym przez minister Bieńkowską - żartował.

Zasłużeni dla opery...

List gratulacyjny otrzymał dyrektor Opery Nova, Maciej Figas. - Historia tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Operowego pokazuje, że niczego nie można być pewnym, dlatego to bardzo miło, że władze pamiętają o świecie teatru - mówił, nawiązując do obcięcia przez ministerstwo kultury funduszy na organizację imprezy.

Ratusz wyróżnił jeszcze inne związane z operą osoby. Nagrody dostali tenor Tadeusz Szlenkier, zastępca dyrektora Opery Nova ds. inwestycyjnych Wojciech Bartczak oraz nieobecna podczas uroczystości z powody choroby Zofia Domagała, prowadząca w operze pracownię fryzjerstwa.

...i dla Teatru Polskiego.

Tu wyróżnienia powędrowały do pięciu osób. Doceniono dwójkę aktorów - Julię Wyszyńską [na zdjęciu] i Jakuba Ulewicza. List gratulacyjny dostał także nieobecny w Bydgoszczy Paweł Łysak, nagrodzono też Bernadetę Fedder, kierownika działu artystycznego TP, która odebrała nagrodę swoją i w imieniu Łysaka. Doceniono także Waldemara Gracza, kierownika Działu Techniczno-Gospodarczego teatru.

Nagrody dla ludzi z MCK

Poza Katarzyną Chmarą-Collins tu także było więcej nagrodzonych osób. List gratulacyjny powędrował do Marzeny Matowskiej, szefowej MCK (nie było jej na uroczystości), a nagrody finansowe dostali Daniel Sobota - filozof, obecny w teatrze jak twórca, autor, aktor i reżyser współpracujący ze sceną w MCK, a także Karolina Suchodolska - aktorka bydgoskiego Teatru Lalek Buratino, autorka instalacji multimedialnych w przestrzeni miejskiej, m.in. "Symulatora Lata" na Wyspie Młyńskiej.

Nagrody za pracę z młodymi

Trafiły do duetu Hanna Grześkowiak i Jolanta Wawrzonkowska oraz do Olgi Cieleckiej. Pierwsze pracują w MDK nr 5 w Bydgoszczy, współorganizowały Wojewódzkie Forum Teatrów Szkolnych "Kurtyna". Cielecka od 2007 roku prowadzi Teatr "Arlekin" w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 3 dla Dzieci i Młodzieży z Upośledzeniem Umysłowym. List gratulacyjny otrzymała także Joanna Busz, dyrektorka Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji