Artykuły

Bydgoszcz. "Dotknij Teatru" z Puccinim

W najbliższy weekend (28-30 marca) w Operze Nova sceny z życia młodych artystów: "Cyganeria" Giacomo Pucciniego. Spektakl w dniu 30 marca zagrany zostanie w ramach akcji "Dotknij Teatru".

Giacomo Puccini to mistrz operowych "portretów" kobiecych. Jego muzyczne heroiny są wrażliwe, zmysłowe, kierujące się logiką serca, odważne i wierne. Taka jest Floria Tosca, Liu, Butterfly i... Mimi. Ta ostatnia tworzy wraz z poetą Rudolfem niezapomnianą główną parę bohaterów w operze "Cyganeria".

Na spektakl wyreżyserowany przez Macieja Prusa Opera Nova zaprasza w tym tygodniu trzykrotnie: w piątek, sobotę i niedzielę (28, 29 i 30 marca) o godz. 19.

Opera Nova zgłosiła spektakl opery "Cyganeria" w dniu 30 marca br. jako swój akces do tegorocznej akcji "Dotknij teatru" - w ramach obchodów międzynarodowego święta teatru. Przeznaczona na ten dzień pula biletów w specjalnej cenie 15 zł została już wyprzedana.

Rolę Mimi wykonają w kolejnych dniach: Magdalena Polkowska (pt, ndz.) i Victoria Vatutina. Jako poeta Rudolf wystąpią: Tadeusz Szlenkier i Pavlo Tolstoy.

Partię Musetty zaśpiewają: Victoria Vatutina i Krystyna Nowak. W roli malarza Marcella: Łukasz Goliński i Adam Zaremba. Postać muzyka Schaunarda odtwarzać będą: Wojciech Dyngosz i Dominik Sierzputowski a filozofa Collina: Bartłomiej Tomaka i Damian Konieczek. Za pulpitem dyrygenckim stanie Andrzej Knap.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji