Artykuły

"Dziady" w Narodowym

Co najmniej dwie premiery "Dzia­dów" Adama Mickiewicza cze­kają teatromanów warszawskich w bieżącym sezonie - jedna w Teatrze Narodowym, druga w Teatrze Studio.

Teatr Narodowy zaprasza już 29 bm. na swoją premierę dzie­ła Mickiewicza, która zarazem inauguruje nowy sezon artystyczny tego teatru. Po pamiętnych "Dziadach" Kazimierza Dejmka w 1967 r. i Adama Hanuszkiewicza w 1978 r., jest to kolejna realizacja tego arcydramatu w Teatrze Narodowym.

Obecna inscenizacja to powrót Krystyny Skuszanki po 23 la­tach do tego wybitnego dzieła.

W 1964 roku bowiem wraz z Jerzym Krasowskim zrealizowała "Dziady" w Teatrze Polskim w Warszawie. Jednak najnowsza realizacja jest zupełnie nową propozycją interpretacyjną i in­scenizacyjną.

Do przedstawienia wchodzą wszystkie części dramatu. Auto­rem muzyki jest Adam Walaciński, scenografię przygotowała Katarzyna Kępińska, a w roli Gustawa-Konrada wystąpi Ja­cek Dzisiewicz - laureat Na­grody Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego.

Poza tym wśród wykonawców zobaczymy: Ewę Krasnodębską (Pani Rollison), Danu­tę Nagórną (Kmitowa), Aleksan­drę Zawieruszankę (Duch), Gustawa Krona (Ksiądz Piotr), Pawła Galię (Sobolewski), Krzysztofa Chamca (Senator), i inni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji