Artykuły

Gdańsk. Miniatura na Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

Spektakl Miejskiego Teatru Miniatura "Brzydkie kaczątko" w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego został zaproszony do udziału w Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Gdańscy lalkarze wystąpią w Teatrze Dramatycznym (Scena im. Haliny Mikołajskiej) dwa razy, 12 kwietnia.

Małe Warszawskie Spotkania Teatralne od 2011 roku towarzyszą jednemu z ważniejszych przeglądów teatralnych w Polsce - Warszawskim Spotkaniom Teatralnym. W czasie Małych WST na scenach warszawskich teatrów można obejrzeć najważniejsze polskie przedstawienia dla dzieci zrealizowane w ostatnich sezonach.

Spektakl "Brzydkie kaczątko" w inscenizacji i reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego to przedstawienie powstałe z inspiracji chińskim teatrem cieni. W spektaklu wykorzystane zostały rzutniki pisma, sprzęt, który można znaleźć w każdej szkole, a który stwarza możliwości poszerzenia klasycznej formy teatru cieni o zastosowanie nietypowych dla niego elementów jak m.in. woda, ziarna, barwniki, piasek. Te codzienne składniki naszej rzeczywistości w spotkaniu z technologią zastosowaną w przedstawieniu zaskakują, nabierają ciekawej wartości estetycznej. Ta forma wymaga też od aktorów ogromnego skupienia i precyzji ze względu na małe wymiary scenografii i rekwizytów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji