Artykuły

Sopot. Wosiewicz kręci film o kurorcie

W Sopocie powstaje nowy polski serial. Akcja dzieje się współcześnie w Trójmieście, w obsadzie znaleźli się trójmiejscy aktorzy, m.in.: Paulina Kinaszewska, Krystyna Łubieńska i Dariusz Siastacz [na zdjęciu]. Emisja pierwszego odcinka w drugim programie TVP planowana jest na koniec listopada.

Sześć pilotażowych odcinków serialu, którego akcja dzieje się w Sopocie pokaże drugi program TVP. O tym, czy powstająca właśnie w Sopocie produkcja będzie kontynuowana, zadecyduje oglądalność pierwszych części filmu.

- Chcemy pokazać, że w Sopocie żyje się inaczej niż w gdziekolwiek indziej - wyjaśnia pomysłodawca, współscenarzysta i producent serialu Adam Kinaszewski. - Chcemy przekonać resztę Polski, że tu wyścig szczurów nie jest aż tak brutalny, że zawsze można iść na plażę i spokojnie odetchnąć.

Pomysł serialu zrodził się w głowie Kinaszewskiego już siedem lat temu, ale realizację rozpoczęto dopiero teraz. Wzięli się za nią nie lada specjaliści - reżyserem serialu jest Leszek Wosiewicz, nagrodzony w tym roku na gdyńskim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za reżyserię filmu "Rozdroże Cafe". Za kamerą stanął doświadczony operator Andrzej Ramlau, który jest autorem zdjęć do takich filmów, jak: "Nie ma mocnych", "Tato" czy "Sara". Realizatorzy zapowiadają, że ich dzieło będzie w sensie formalnym bliższe kinowej fabule niż sitcomowej produkcji telewizyjnej.

Głównym bohaterem serialu zatytułowanego "Pełną parą" jest kapitan żeglugi wielkiej, którego zagra Krzysztof Wakuliński. Film będzie opowiadał współczesną historię obyczajową, z wątkami sensacyjnymi - jedna z negatywnych bohaterek serialu podejmie próbę przemytu za granicę skradzionego z kościoła dzieła sztuki. W obsadzie znalazło się kilkoro gdańskich autorów. Krystyna Łubieńska zagra duszę sopockiego towarzystwa, zwariowaną redaktorkę gazety piszącej o Sopocie. Paulina Kinaszewska będzie bezrobotną pielęgniarką, która trafia nad morze, bo dziedziczy po babci mieszkanie. W tej chwili w Sopocie trwają zdjęcia do pierwszych sześciu odcinków pilotażowych. Każdy z nich będzie trwał około 25 minut. Jednocześnie trwa postprodukcja powstającego materiału, więc serial ma być gotowy bardzo szybko. Emisja pierwszego odcinka planowana jest na sobotę 26 listopada. O tym, czy produkcja będzie kontynuowana, zadecyduje oglądalność pilotażowych odcinków. - Spróbujemy sprawić tym serialem, żeby ten zepchnięty nieco na margines region przemówił pełnym głosem - deklaruje Kinaszewski. - Przecież to nasza polska Kalifornia. I cały kraj powinien się o tym dowiedzieć.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji