Artykuły

TVP1. "Świat się kręci" także z aktorami

To lubiany program opiniotwórczy, nadawany od poniedziałku do piątku o godzinie 18:30 w TVP1. Prowadząca program Agata Młynarska zaprasza gości z różnorodnych kręgów, z którymi rozmawia na temat bieżących wydarzeń i otaczającej rzeczywistości. Przed nami program z udziałem. m.in. Piotra Gąsowskiego, Pawła Królikowskiego i Rafała Rutkowskiego.

Program "Świat się kręci" ma za zadanie zwrócenie uwagi widzów na aktualną sytuację w kraju i na świecie oraz zaprezentowanie różnych, czasami antagonistycznych, opinii na poruszane tematy. Gośćmi Agaty Młynarskiej są przedstawiciele świata polityki, gospodarki, mediów i show businessu, liderzy opinii, wybitni naukowcy, specjaliści i eksperci z różnych branż. Dyskusję z nimi podejmują stali goście programu, wśród których widzowie zobaczą Piotra Gąsowskiego, Mariusza Kałamagę, Pawła Królikowskiego, Macieja Kurzajewskiego, Michała Piróga, Rafała Rutkowskiego, Marię Sadowską i Michała Wiśniewskiego.

- My wszyscy jesteśmy trybikami w maszynie świata - mówi Michał Wiśniewski, wokalista, lider zespołu Ich Troje. - I choćby dlatego powinniśmy wiedzieć, co się wokół nas dzieje i rozmawiać o tym. A taka jest właśnie formuła tego programu.

W obecnym sezonie "Świat się kręci" pojawią się nowe bloki tematyczne, takie jak "Mówi się" prof. Jerzego Bralczyka, czy "Myśl Inaczej - Sporty Zimowe " z emisją w poniedziałki, przedstawiający sportowców, którzy dzięki swojemu podejściu do treningu zmienili sposób myślenia innych o uprawianiu sportu. Program wprowadza nowy trend do polskiej telewizji, polegający na obiektywnym przedstawianiu rzeczywistości bez upiększeń czy przekłamań i inicjowaniu dyskusji wśród zaproszonych gości. Program oferuje rzetelną informację i dobrą rozrywkę (z ang. information and entertainment). Formuła ta, zwana INFOTAINMENT, odnosi spektakularne sukcesy w zachodnich telewizjach, dobrze więc, że polscy widzowie również mają szansę na ten interesujący sposób uczestniczenia w życiu publicznym.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji