Artykuły

Kraków. "Dyplom z kosmosu" w PWST

W piątek, 24 stycznia o godz. l9 w PWST premierowy pokaz "Dyplomu z kosmosu", przygotowanego pod opieką pedagogiczną Ewy Kaim.

"Pozwalamy, by władała nami noc. W świetle neonów szukamy wytchnienia od uczuć. Może zamiast mówić o emocjach, powinniśmy je wyśpiewać? Obarczamy kosmos odpowiedzialnością za naszą miłość. A co, jeśli kosmos przyjdzie i powie: sprawdzam? Czy zdamy kosmiczny egzamin? Jak daleko jest stąd do gwiazd?" Te słowa należą do twórców spektaklu "Dyplom z Kosmosu", będącego przedstawieniem dyplomowym studentów IV roku Wydziału Aktorskiego, specjalność wokalno-aktorska. Opieką pedagogiczną otoczyła ten dyplom Ewa Kaim, aktorka Starego Teatru, a scenografią oprawił Mirek Kaczmarek, niezwykle utalentowany twórca i autor wielu scenografii teatralnych.

Płytka Pioneera oraz Voyager Golden Record to pozłacane płyty, które zostały umieszczone na sondach kosmicznych wystrzelonych przez NASA w latach 70. w ramach programu Pioneer i Voyager. Po 40 latach kosmicznego dryfu sondy docierają właśnie do granic Uktadu Słonecznego. To one niosą w przestrzeń listy skierowane do pozaziemskich cywilizacji lub ludzi z przyszłości, którzy zdołaliby je odnaleźć. Co wyniknie z tej kosmicznej wędrówki? Czy statki kosmiczne zostaną odszukane, a znajdujące się na nich nagrania odtworzone? To właśnie opowiedzą nam, wyśpiewają i wytańczą studenci podczas piątkowej premiery. Będzie zapewne gorąco, bo w rolach głównych wystąpi młodość, a zespół muzyczny zagra "na żywo".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji