Artykuły

Warszawa. Dziś wręczenie Paszportów Polityki

Laureatów prestiżowych nagród kulturalnych "Polityki" poznamy dziś podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Retransmisja z wydarzenia o g. 22.50 w TVP2.

Paszporty Polityki dla przyznawane są od 1993 roku w sześciu kategoriach - literatura, film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna i muzyka popularna. Spośród kandydatów zgłoszonych przez czołowych polskich krytyków, Kapituła złożona z dziennikarzy tygodnika wybiera laureata każdej z wymienionych dziedzin. Od roku 2002 wręczana jest też nagroda specjalna - "Kreator Kultury" za osiągnięcia w krzewieniu kultury.

W tym roku wśród nominowanych znaleźli się: Michał Borczuch, Agata Siwiak, Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin (kategoria teatr) oraz Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik, Tomasz Wasilewski (kategoria film). Nominowani w kategorii literatura to Małgorzata Rejmer, Łukasz Orbitowski i Ziemowit Szczerek; w kategorii muzyka poważna: Apollon Musagte Quartett, Katarzyna Budnik-Gałązka, Karol Kozłowski. Nominacje w kategorii muzyka popularna otrzymali Marcin Masecki, Dawid Podsiadło, Kuba Ziołek, a w kategorii sztuki wizualne - Olaf Brzeski, Aneta Grzeszykowska i Izabela Tarasewicz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji