Artykuły

Tarnów. Matylda Baczyńska z Nagrodą Nardellego

Aktorka Teatru im. Solskiego odebrała 16 grudnia w Warszawie nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut na scenach teatrów dramatycznych w sezonie 2012/2013.

Matylda Baczyńska nagrodzona została za rolę Iriny w "Trzech siostrach" [na zdjęciu] Antoniego Czechowa w reżyserii Eweliny Pietrowiak. "Jej Irina na początku jest delikatna, naiwna, pełna marzeń, przekonana, że szczęście i miłość są jeszcze przed nią; jest też druga Irina - zgorzkniała" - mówiła w laudacji Hanna Karolak. Sama wyróżniona nie ukrywa szczęścia i zaskoczenia - Ta nagroda, to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Rola Iriny jest mi bardzo bliska, a spektakl "Trzy siostry" jest jednym z moich ulubionych. Bardzo dziękuję pani reżyser Ewelinie Pietrowiak za prace nad tym materiałem - mówi Matylda Baczyńska.

Matylda Baczyńska - absolwentka krakowskiej PWST, od 2011 roku aktorka Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Gościnnie można ją było zobaczyć w Teatrze Słowackiego i Ludowym w Krakowie. W teatrze telewizji zagrała w spektaklach "Powidoki" (reż. M.Wojtyszko), "Góra Góry" (reż. P.Woldan), wystąpiła m.in. w filmach "Korowód" (reż. J.Stuhr), "Święty interes" (M.Wojtyszko). Znana z seriali telewizyjnych "Plebania" oraz "Ludzie chudego". W 2012 roku otrzymała nagrodę "Nadzieja Roku" przyznawaną przez Radę Miasta Tarnowa, a w 2013 roku podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia wyróżniona za rolę Catherine Givings w przedstawieniu Sarah Ruhl "W pokoju obok" w reżyserii Łukasz Gajdzisa. Jest członkiem rady artystycznej tarnowskiego teatru. Obecnie w Tarnowie można ją zobaczyć w: "Tajemniczym ogrodzie", "Powrocie krasnoludków", "Księdze lasu", "Czego nie widać", "Makbecie", "Trzech siostrach", "Bohaterowie", "Szwejk. Na tyłach", "Blackbird", "W pokoju obok".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji