Artykuły

Na gali konkursu poetyckiego "O liść dębu" zaśpiewa Olga Bończyk

Na początku października ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O liść dębu". W piątek, w podniosłej atmosferze w Pałacu Ślubów, jego zwycięzcy odbiorą zasłużone nagrody. A z recitalem wystąpi Olga Bończyk!

Artystka słynie ze swojej wszechstronności. Publiczność zna ją przede wszystkim ze świata teatru i filmu. Ale Olga Bończyk jest śpiewającą aktorką. Ukończyła wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wcześniej, bo od razu po maturze, została członkiem zespołu Spiritual Singers Band, śpiewała tam gospel.

Jeśli chodzi o role, to widzowie pewnie kojarzą Olgę Bończyk z serialu "Na dobre i na złe". Znana jest też z podkładania głosu w animacjach dla dzieci i młodzieży - słyszymy ją w takich obrazach jak "Spirited Away: W krainie bogów" czy "Babe - świnka w mieście". Występuje też na deskach teatrów Rampa i Roma, Buffo, Kamienica, a zupełnie niedawno zagrała w sztuce "Się kochamy" na scenie Ale! TEATRU.

Ostatnio wykonywała - wraz z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej - piosenki Kaliny Jędrusik. A przed dwoma tygodniami wydała płytę. Zatytułowała ją "Piąta rano" - można usłyszeć na niej 12 utworów, których aranżacją zajął się Krzysztof Herdzin. Osobistych, łączących w sobie swing, jazz i bossa novę, z lekkimi odniesieniami do muzyki latynoamerykańskiej. Ta płyta to debiut Olgi Bończyk jako autorki tekstów piosenek - sama napisała słowa niektórych utworów, pozostałe to dzieła Magdy Czapińskiej i Jacka Bończyka.

Wróćmy do Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Broniewskiego "O liść dębu". To była już jego 25. edycja. W jury oceniającym nadesłane prace zasiedli literat Bohdan Urbankowski, krytyk literacki Waldemar Smaszcz, poeta Maciej Woźniak i dyrektorka Książnicy Płockiej Joanna Banasiak. Przyszło im wybierać najlepsze spośród 170 zgłoszonych zestawów wierszy. Pierwsza nagroda powędruje do Dominika Żyburtowicza z Drawska Pomorskiego, druga do Magdaleny Kamińskiej z Kwidzyna, a trzecia do Janusza Taranienko z Białegostoku. Nagrodę specjalną za zestaw wierszy inspirowanych poezją awangardową, w stylu Stefana Themersona, dostanie Bogumił Staszek z Tarnowa. Wyróżnienie za wiersz o płockiej tematyce przyznano Waldemarowi Koniecznemu z Poznania.

Spotkanie w Pałacu Ślubów przy ul. Kolegialnej 9 rozpocznie się od czytania zwycięskich wierszy przez aktora płockiego Teatru Dramatycznego Mariusza Pogonowskiego. Rozegrany zostanie też turniej jednego wiersza. Początek o godz. 17. Uwaga - wstęp wolny!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji