Artykuły

Gdańsk. Łątki w Teatrze w Oknie

Teatr w Oknie zaprasza 17 listopada o godz. 12 na spektakl "Baśń o królewiczu Och i królewnie Ach", z udziałem unikalnych marionetek Wileńskiego Teatru Łątek, z których najstarsze mają 70 lat.

"Baśń o królewiczu Och i królewnie Ach" to opowieść o tęsknocie za miłością i jej poszukiwaniu przez bohaterów w dalekim świecie. Cała historia pomyślana jest jako animacja marionetek do wybranych utworów z muzyki Mozarta. Premiera przedstawienia odbyła się 18.VIII.2011 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego "Mozartiana", w Gdańsku.

W przedstawieniu występują unikalne marionetki Wileńskiego Teatru Łątek, który powstał w Wilnie jako rodzinny teatr marionetkowy Olgi Dobużyńskiej-Totwenowej i jej córek Ewy i Ireny Totwen. Pierwszą premierę wystawił w Wilnie 12 marca 1941 r. w Teatrze Młodego Widza, w którym Olga Dobużyńska-Totwenowa prowadziła sekcję marionetkową. Był to spektakl "Nowe szaty króla" wg J. Ch. Andersena. Przedstawianie ma charakter wyjątkowy ponieważ najstarsze z marionetek mają 70 lat i są animowane przez córkę Ewy Totwen Grażynę Totwen-Kilarską, która dziedziczy zbiory archiwalne Wileńskiego Teatru Łątek.

reżyseria: Adam Gromadzki

występują: Adam Gromadzki, Grażyna Totwen-Kilarska

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji