Artykuły

Katowice. Projekt "Szklarnia Teatralna" wkrótce

Łukasz Maciejewski i Magda Hueckel poprowadzą pierwsze z cyklu warsztatów powstałych w ramach projektu "Szklarnia Teatralna". Już 24 października będzie można się dowiedzieć "Jak mówić o teatrze?", a 26 października "Jak pokazywać teatr?".

Pierwsza odsłona projektu: "Jak mówić o teatrze?" poprowadzona zostanie przez Łukasza Maciejewskiego 24 października o godzinie 17.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury. Warsztaty dotyczyć będą moderowania spotkań z aktorami i reżyserami oraz dyskusji pospektaklowych z udziałem widowni. Drugie ze spotkań z Magdą Hueckel poświęcone fotografii teatralnej odbędzie się już dwa dni później (26.10) o godzinie 15.00 w tym samym miejscu.

Adresatami warsztatów są osoby zainteresowane dziennikarstwem teatralnym, które ukończyły 18 rok życia. Udział w warsztacie jest bezpłatny, ograniczony do 15 uczestników na każde ze spotkań. Zgłoszenia na spotkanie z Łukaszem Maciejewskim przyjmowane są do 17.10., a z Magdą Hueckel do 19.10 pod adresem szklarnia@rozswietlamykulture.pl.

Projekt "Szklarnia Teatralna" jest cyklem warsztatów poświęconym rożnym aspektom szeroko rozumianego dziennikarstwa teatralnego. W kolejnych miesiącach odbędą się spotkania zatytułowane: "Jak myśleć o teatrze?", "Jak promować teatr?" oraz "Jak pisać o teatrze?" Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Górnośląski Klaster Kreatywny. Projekt dofinansowany został z Mikrograntów Instytucji Kulturalnej Katowice Miasto Ogrodów.

Więcej informacji na: www.facebook.com/szklarniateatralna.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji