Artykuły

Bydgoszcz. Nagrody Festiwalu Prapremier

Grand Prix 12. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy i 10 tys. złotych zdobył spektakl "Podróż zimowa" na podstawie Elfriede Jelinek wyprodukowany przez Teatr Polski w Bydgoszczy i Teatr Powszechny w Łodzi.

Jury doceniło zespołową pracę współtwórców spektaklu: Mai Kleczewskiej (reżyseria, scenariusz), Łukasza Chotkowskiego (dramaturgia, scenariusz), Wojciecha Pusia (scenografia, światło, wideo), Konrada Parola (kostiumy), Joanny Halszki Sokołowskiej (muzyka i śpiew), Beaty Eckert (ruch sceniczny) oraz zespołu aktorskiego.

Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą i 5 tys. złotych otrzymała Julia Wyszyńska za rolę w spektaklu "Podróż zimowa" (na zdjęciu) w reżyserii Mai Kleczewskiej, produkcji Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Teatru Powszechnego w Łodzi.

Nagrodę za najlepszą rolę męską i 5 tys. złotych otrzymał Sambor Dudziński za rolę Jima Morrisona w spektaklu "Morrison/Śmierćisyn" w reżyserii Pawła Passiniego, produkcji Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Nagrodę za rolę Kobiety Dwudziestolecia w spektaklu "Firma" w reżyserii Moniki Strzępki (produkcji Teatru Nowego w Poznaniu) i 2.5 tys. złotych otrzymała Antonina Choroszy.

Nagrodę za rolę Posła w spektaklu "Firma" w reżyserii Moniki Strzępki (produkcji Teatru Nowego w Poznaniu) i 2.5 tys. złotych otrzymał Radosław Elis.

Nagrodę w wysokości 5 tys. złotych otrzymał Przemysław Sokół, autor muzyki do spektaklu "Piąta strona świata" w reżyserii Roberta Talarczyka, produkcji Teatru Śląskiego w Katowicach.

Nagrody przyznało jury w składzie: Agnieszka Lubomira Piotrowska, Mike Urbaniak, Jacek Wakar.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji