Artykuły

Tarnów. Laury Talii 2013

Przedstawienie "Paw Królowej" Doroty Masłowskiej z Narodowego Starego Teatru w Krakowie zwycięzcą festiwalu organizowanego przez Teatr im. Solskiego.

Jury XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się w dniach od 21 do 30 września 2013 r. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, obradujące w składzie: Dorota Kamińska - Przewodnicząca, Julia Mark, Łukasz Drewniak, Michał Smolis, po obejrzeniu dziewięciu przedstawień konkursowych jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii przedstawieniu "Paw Królowej" (na zdjęciu) Doroty Masłowskiej z Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Jury uznało, że "Paw królowej" jest przedstawieniem najśmieszniejszym, najmądrzejszym, najbardziej nowatorskim i najlepiej zagranym.

Jury przyznaje również trzy równorzędne nagrody aktorskie - każda w wysokości 3 tysięcy złotych:

- Przemysławowi Buksińskiemu za błyskotliwe prowadzenie improwizacji scenicznych w przedstawieniu "Czarna Talia, czyli na granicy rozsądku"

- Łukaszowi Chrzuszczowi za twórczą kontynuację postaci Obywatela Piszczyka w przedstawieniu "Piszczyk"

- Piotrowi Polkowi za wyczucie konwencji farsy i precyzyjną, dopracowaną w każdym detalu konstrukcję postaci Franka w przedstawieniu "Jak się kochają w niższych sferach"

trzy wyróżnienia aktorskie - każde w wysokości 1000 złotych:

- Matyldzie Baczyńskiej za odważne połączenie żywiołowości i psychologii postaci w roli Catherine Givings w przedstawieniu "W pokoju obok"

- Monice Wencie - Hudziak za nutę szaleństwa i wyczucie scenicznego absurdu w roli Sabriny Daldry w przedstawieniu "W pokoju obok",

- Michałowi Czadernie za dojrzałość i świadomość sceniczną w przedstawieniu dyplomowym "Love & Information"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji