Artykuły

Wałbrzych. Laureaci Festiwalu małych Prapremier

Spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek "Wąż" Marty Guśniowskiej w reż. Marka Zákosteleckego zwyciężył w pierwszej edycji festiwalu.

W niedzielę (6 października) w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zacznie się 5. Różewicz Open Festiwal. W programie: spotkania, spektakle i projekcje filmowe. Festiwal potrwa do 13 października.

WERDYKT JURY

Jury profesjonalne w składzie: Marek Waszkiel - Przewodniczący, Bożena Sawicka, Jerzy Jan Połoński, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix za najlepsze przedstawienie w wysokości 6000 zł otrzymał spektakl "Wąż" Marty Guśniowskiej w reżyserii i scenografii Marka Zákosteleckego Wrocławskiego Teatru Lalek.

Nagrodę Prezydenta Miasta Wałbrzycha w wysokości 2000 zł otrzymał spektakl "Lenka" Katalin Szegedi w reżyserii Katy Csato i scenografii Matravolgyi Akosa Białostockiego Teatru Lalek.

Nagrodę za reżyserię w wysokości 2000 zł otrzymał Konrad Dworakowski za "Balladyny i romanse" wg Ignacego Karpowicza w Teatrze "Pinokio" w Łodzi.

Nagrodę za scenografię w wysokości 2000 zł otrzymała Marika Wojciechowska za "Bleee" Maliny Prześlugi w Teatrze "Maska" w Rzeszowie oraz za "Balladyny i romanse" wg Ignacego Karpowicza w Teatrze "Pinokio" w Łodzi.

Nagrodę za muzykę w wysokości 2000 zł otrzymał Filip Sande za "Świat Garmanna" wg Stiana Holego w Teatrze "Baj" w Warszawie.

Nagrodę aktorską za "najlepszą rolę żeńską", ufundowaną przez Panią Poseł Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską, otrzymała Anna Makowska - Kowalczyk za role w spektaklu "Balladyny i romanse" wg Ignacego Karpowicza w Teatrze "Pinokio" w Łodzi.

Nagrodę aktorską za "najlepszą rolę męską", ufundowaną przez Panią Poseł Izabelę Katarzynę Mrzygłocką, otrzymał Konrad Kujawski za role w spektaklu "Wąż" Marty Guśniowskiej we Wrocławskim Teatrze Lalek.

***

Jury dziecięce w składzie: Agata Domagała, Mateusz Mazur, Alicja Poręba, Mikołaj Sawicki, Filip Stachowiak, Michał Wierzbicki, Dominika Wolska pod opieką Beaty Nowak i Edyty Wichowskiej, postanowiło przyznać nagrodę za najlepsze przedstawienie w wysokości 1000 zł spektaklowi "Wąż" Wrocławskiego Teatru Lalek.

Nagrodę specjalną magazynu "Wnętrza Daniela" za scenografię otrzymał Matravolgyi Akos za "Lenkę" Katalin Szegedi w Białostockim Teatrze Lalek.

***

Organizatorem Festiwalu małych Prapremier jest Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Dziękujemy serdecznie gościom, partnerom, patronom medialnym oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się niewątpliwie do sukcesu pierwszej edycji.

Marlena Jasińska-Denst, koordynator merytoryczny I Festiwalu małych Prapremier

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji