Artykuły

Warszawa. Nowy sezon w teatrach

"Najdroższy" [na zdjęciu] - Teatr Współczesny.

Francuska specjalność

Francois Pignon, ulubiony bohater Vebera - niezaradny życiowo przeciętniak, pechowiec - pojawia się również w najnowszej komedii "Najdroższy". Tym razem jako bezrobotny prawnik, porzucony mąż, szukający sposobu na odmianę losu. Jak zwykle u Vebera starania bohatera, po serii zabawnych wypadków i zaskakujących zmianach akcji, kończą się w sposób zupełnie nieprzewidziany. Bilety na sztukę kosztują od 58 do 78 zł.

"Lubiewo II: Ciotowski bicz - Teatr IMKA.

Melancholijnie, wesoło i rubasznie

To druga część spektaklu "Lubiewo" na podstawie kontrowersyjnej powieści Michała Witkowskiego. Tym razem główni bohaterowie - Patrycja i Lukrecja - wybierają się na plażę do Lubiewa, by w słońcu cieszyć się urokami życia. Tam spotykają się starzy pederaści i wspominają czasy PRL, swojej młodości i swoich pierwszych miłości. Premiera spektaklu już 6 września. Bilety w cenie 80 zł.

"Konstelacje" - Teatr Polonia.

Historia romansu z fizyką w tle

Romans pszczelarza z panią kosmolog kwantową. Mariannę i Roland spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? Nick Payne pokazuje nam różne wersje tej samej historii, przy okazji zadając ważne pytania o znaczenie przypadków i wyborów w naszym życiu. "Konstelacje" to dwuosobowa sztuka o przeznaczeniu, o tym,co z pozoru błahe. Premiera 30 sierpnia. Bilety: 40-75 zł.

"Klara" - Teatr Powszechny.

Jazda obowiązkowa dla singli

Spektakl oparty na popularnej powieści Izy Kuny to pozycja obowiązkowa dla wszystkich singli. Klara - singielka tuż przed czterdziestką - wciąż nie może złożyć w całość swojego życia. Miota się w długoletnim związku z żonatym Aleksem, w pogmatwanych stosunkach z matką i przyjaciółmi. To śmieszno-gorzka opowieść o pokoleniu dzisiejszych czterdziestolatków, potrzebie miłości i strachu przed nią. Bilety: 50-70 zł.

"Boeing, Boeing" - Teatr Studio Buffo.

Jubileuszowy show w podwójnej obsadzie

W piątek 6 września wszystkich miłośników teatru czeka nie lada gratka - francuski rekordzista księgi Guinnessa, spektakl "Boeing, Boeing" w Teatrze Studio Buffo, zostanie wystawiony po raz 300. w Polsce. Jubileuszowe przedstawienie pod hasłem "Wszyscy na pokład!" zostanie tego dnia zagrane w podwójnej obsadzie. Bilety: parter 90 i 120 zł, balkon 80 zł. Początek o godzinie 20.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji