Artykuły

Warszawa. Robert Gliński reżyseruje "Kamienie na Szaniec"

Powstaje jeden z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat i bez wątpienia najbardziej wyczekiwana premiera 2014 roku.

6 sierpnia 2013 roku w Warszawie, Monolith Films rozpoczyna zdjęcia do filmu fabularnego pt "Kamienie na szaniec" w reżyserii dwukrotnego laureata Złotych Lwów w Gdyni Roberta Glińskiego.

Jest to ekranizacja jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku, ponadczasowej historii poświęcenia, oddania i patriotyzmu młodych Polaków.

W rolach głównych zobaczymy debiutantów: "Rudy" - Tomasz Ziętek, "Zośka" - Marcel Sabat, "Alek"- Kamil Szeptycki,

oraz gwiazdy polskiego kina: Danutę Stenkę , Artura Żmijewskiego, Andrzeja Chyrę, Mariana Dziędziela, Olgierda Łukaszewicza, Krzysztofa Globisza, Wojciecha Zielińskiego.

Reżyseria Roberta Glińskiego ( "Wszystko, co najważniejsze, Cześć, Tereska) oraz zdjęcia Pawła Edelmana (nominowany do Oscara, autor zdjęć do filmów Katyń, Pianista, Pan Tadeusz, Rzeź, Wenus w futrze), to gwarancja produkcji na najwyższym poziomie artystycznym.

"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo." Oto dewiza jaką w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum, snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem - przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, to jednak nawet w tych okrutnych czasach potrafią żyć pełnią życia.Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.", zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni,

honoru i miłości do Ojczyzny.

Premiera filmu w marcu 2014 roku.

Produkcja: Monolith Films

Reżyseria: Robert Gliński

Autor zdjęć: Paweł Edelman

Scenariusz: Dominik W.Rettinger, współautor: Wojciech Pałys

Producent: Mariusz Łukomski,

Współproducenci: Wojciech Pałys, Maciej Ciupiński

Scenografia: Ewa Skoczkowska

Kostiumograf: Elżbieta Radke

Charakteryzacja: Ewa Drobiec

Kierownik Produkcji Leszek Pieszko

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji