Artykuły

Radom. Trzech tenorów zaśpiewa na deptaku

Na trzecim koncercie cyklu "Spotkajmy się na Żeromskiego" swoje umiejętności wokalne zaprezentują tenorzy: Tomasz Urbaniak, Łukasz Gaj i Witold Matulka.

Ci znakomici soliści przeniosą radomian w świat muzyki klasycznej, wykonując najpiękniejsze utwory operetkowe z akompaniamentem orkiestry kameralnej. Koncert odbędzie się na scenie ustawionej na deptaku i rozpocznie w niedzielę o godz. 19.

Tomasz Urbaniak - solista Opery Śląskiej

Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Z powodzeniem odnalazł się w repertuarze operowym śpiewając m.in. rolę Stefana w "Strasznym Dworze" Moniuszki, Ismaela w "Nabucco" Verdiego, Goro w "Madame Butterfly" Pucciniego, czy Tamino w "Czarodziejskim flecie" Mozarta. Z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz Operą Śląską w Bytomiu niejednokrotnie brał udział w światowych tournee.

Łukasz Gaj - solista Opery Wrocławskiej

Jest finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, laureatem trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina (Słowacja). Jest również laureatem "Złotego Słowika" na Festiwalu "Bel Canto 2009" w Nałęczowie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu. Od 2009 roku jest solistą Opery Wrocławskiej.

Witold Matulka - gwiazda operetki i estrady

Pracę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym "ROMA". Przez cztery sezony był solistą Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi. Obecnie współpracuje z wieloma agencjami koncertowymi i filharmoniami m.in. w Bydgoszczy, Białymstoku i Łomży. Ma na swoim koncie ponad 1000 spektakli i kilka tysięcy koncertów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji