Artykuły

Warszawa. Cyrkowa "Pippi Pończoszanka" w Łazienkach

Familijne widowisko "Pippi Pończoszanka" zostanie pokazane w sobotę w namiocie cyrkowym w Łazienkach.

Rezolutna, ruda dziewczynka, która nie chce podporządkować się dorosłym jest jedną z ulubionych dziecięcych bohaterek. - Kiedy kilka lat temu wystawiałem "Pippi..." skupiałem się na jej anarchistycznym charakterze. Tym razem chcemy zwrócić uwagę na obecność rodziców w świecie dziecka. Dorośli potrafią być nieczuli, bezmyślni i często nieświadomie krzywdzić. Oczywiście dziecko ma zdolność dostosowywania się do świata, poradzi sobie w wielu sytuacjach, ale to rolą rodziców jest dać mu poczucie bezpieczeństwa - mówi reżyser Konrad Dworakowski, dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi, który razem z Instytutem Teatralnym produkuje spektakl.

Widowisko przygotował z aktorami, cyrkowcami i muzykami. Napisał kilka rockowo-punkowych piosenek, ale będzie też nuta melancholijna i kompozycje nawiązujące do konwencji cyrku. Po pokazie w Warszawie spektakl rusza w trasę po polskich miastach, które nie mają stałych teatrów. Będzie pokazywany m.in. w Łochowie, Krotoszynie, Wągrowcu, Nowej Soli, Brzegu Dolnym. Przedstawieniu towarzyszą warsztaty cyrkowe, teatralne i muzyczne.

Sobota, 13 lipca, godz. 18, namiot cyrkowy w okolicach Łazienek Królewskich, boisko za Ermitażem - róg ul. Myśliwieckiej i Agrykoli. Wstęp wolny, rezerwacja: rezerwacje@instytut-teatralny.pl, tel. 501 70 20. Szczegółowe informacje: www.latowteatrze.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji