Artykuły

Warszawa. Pippi w namiocie cyrkowym

13 lipca (sobota) o godz. 18:00 odbędzie się pokaz spektaklu "Pippi Pończoszanka" wg Astrid Lindgren. Przedstawienie w reż. Konrada Dworakowskiego (wyprodukowane wspólnie z Teatrem Pinokio w Łodzi) pokazane zostanie w namiocie cyrkowym w okolicach Łazienek Królewskich (boisko za Ermitażem - róg ul. Myśliwieckiej i Agrykoli). Po warszawskim pokazie spektakl ruszy w wakacyjną trasę po Polsce.

Pippi Pończoszanka w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami.

Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych. (Konrad Dworakowski, reżyser "Pippi Pończoszanki")

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

***

12 lipca 2013 (piątek) zapraszamy na warsztaty cyrkowe, teatralne i muzyczne do spektaklu "Pippi Pończoszanka".

Piraci na trapezie (warsztaty cyrkowe)

Marzysz, by wystąpić w cyrku? A może wolisz zostać piratem? Będziemy razem żonglować, chodzić po linie, na chwilę staniemy się treserami dzikich zwierząt, a na koniec poszukamy ukrytego skarbu!

Morskie opowieści (warsztaty muzyczne)

Artyści zespołu Bura Kura zapraszają do zaczarowanego świata dźwięków. Wspólnie poskaczemy po nutach, poleżymy na pięciolinii i stworzymy dziecięcy song wolności!

List w butelce (warsztaty teatralne)

Przygotowując się na spotkanie z Pippi, pobawimy się głosem i słowami. Razem z aktorami występującymi w przedstawieniu będziemy szeptać, gadać, a nawet krzyczeć. Urządzimy też maraton pisania listów.

Godziny rozpoczęcia warsztatów: 12 lipca 2013, g. 15:00-16:00, 16:15-17:15, 17:30-18:30.

Każdy warsztat odbywa się trzykrotnie.

W jednym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 20 osób.

Spektakl: 13 lipca 2013, godz. 18:00 (namiot cyrkowy - róg ul. Myśliwieckiej i Agrykoli).

***

bilety:

wstęp wolny - darmowe wejściówki na spektakl oraz na warsztaty można rezerwować pisząc na adres rezerwacje@instytut-teatralny.pl lub dzwoniąć na nr tel. +48 22 501 70 20.

Spektakl i warsztaty są częścią programu "Lato w teatrze" organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Współproducentem spektaklu jest Teatr PINOKIO w Łodzi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji