Artykuły

Bielsko-Biała. Witold Mazurkiewicz dyrektorem Polskiego

Spośród 30 kandydatów na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego, komisja konkursowa rekomendowała Prezydentowi Miasta - Witolda Mazurkiewicza.

W postępowaniu konkursowym pokonał on m.in. Łukasza Czuja, Ireneusza Janiszewskiego i Wiktora Rubina (pseudonim artystyczny Pawła Wojtczuka). Wśród kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu zabrakło wymienianych w licznych spekulacjach nazwisk, jak choćby Michała Zadary, czy Moniki Strzępki.

Witold Mazurkiewicz, urodzony w Bielsku-Białej aktor i reżyser, od 2011 roku pełni funkcję kierownika artystycznego Sceny Kameralnej w Teatrze Rampa na Targówku. Wcześniej grał w Teatrze Andersena, współpracował z Teatrem Provisorium, był twórcą i reżyserem Kompanii Teatr. Od kilku lat jest dyrektorem lubelskiego Festiwalu Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi".

Za kadencji poprzedniego dyrektora Roberta Talarczyka wyreżyserował on w bielskim teatrze spektakl "Pocztówki z Europy" według dramatu Michaela Mckeevera, zagrał także jedną z głównych ról w spektaklu "Amadeus" w reżyserii Talarczyka. Z kolei Talarczyk zrealizował na kierowanej przez Mazurkiewicza Scenie Kameralnej Teatru Rampa spektakl "Monsters. Pieśni morderczyń".

Z uwagi na wspomniane związki z bielską sceną oraz jej ustępującym dyrektorem wygląda na to, że komisja wyraźnie postawiła na kontynuację linii programowej poprzednich władz.

Komisja obradowała w składzie: Zbigniew Michniowski, Waldemar Jędrusiński, Jerzy Pieszka, Zenon Butkiewicz, Bożena Sawicka, Ewa Leśniak, Andrzej Pawłowski, Małgorzata Kozłowska, Janusz Legoń, Ewa Bątkiewicz.

***

Oto pełna lista kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu postępowania konkursowego:

Adam Sroka

Krzysztof Pulkowski

Rafał Matusz

Bogusław Słupczyński

Anna Wołek

Jan Prochyra

Ireneusz Janiszewski

Mirosław Rzońca

Tomasz Kordon

Piotr Bogusław Jędrzejczak

Tomasz Obara

Jan Nowara

Gabriel Gietzky

Andrzej Bartnikowski

Dominik Nowak

Giovanni Pampiglione

Jacek Zembrzuski

Henryk Adamek

Mariusz Pilawski

Michał Górski

Witold Mazurkiewicz

Jerzy Kronhold

Inka Dowlasz

Joanna Nowak

Jerzy Dziedzic

Paweł Wojtczuk

Łukasz Czuj

Jacek Rybarkiewicz

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji