Artykuły

Warszawa. Warsztat wokalny "Uwolnij głos"

W dniach 12-13 wrzesnia odbędzie się kolejna edycja intensywnego warsztatu wokalnego "Uwolnij głos".

Termin: 12-13 września 2015

zajęcia w sobotę i niedzielę od godziny 10:30 do 15:00 z 40 minutową przerwą

Miejsce: Warszawa, Podchorążych 39

Przedział wiekowy uczestników: 18-99

Zajęcia poprowadzą: Justyna Jary i Anna Jegerska-Michalska

Maksymalna liczba uczestników: 15

Koszt: 220 zł (dla uczestników poprzednich edycji- 170 zł)

Zapisy drogą mailową: jjary@wp.pl

Aby znaleźć się na liście uczestników, należy uiścić zaliczkę w wysokości 100 zł do 08.09.2015.

Jeśli do 08.09.2015 nie zgłosi się minimalna liczba uczestników (8 osób) warsztat zostanie odwołany, bądź przeniesiony na inny termin.

***

W programie:

- nauka pieśni jednogłosowych i wielogłosowych (polskich, bałkańskich, cygańskich, ukraińskich i innych)

- ożywianie pieśni

- podstawy techniki śpiewu białego

- ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne

- podstawowy trening z zakresu emisji głosu

- praca z rezonatorami

- odkrywanie różnych obliczy dźwięku

- integracja głosu z ciałem

- odkrywanie swego potencjału twórczego

- praca z rytmem

- wspólne śpiewanie!

Ideą warsztatu jest odkrywanie przez uczestników własnych różnorodnych możliwości głosowych. Nie jest wymagana szeroko pojęta "umiejętność śpiewania", ale raczej otwartość na poszukiwania. Zaczynamy od rozgrzewki (wychodząc z założenia, że całe nasze ciało, a nie tylko krtań jest zaangażowane w wydobywanie głosu), potem przechodzimy do ćwiczeń oddechowych, następnie uczestnicy warsztatów pracują nad świadomym wydobywaniem dźwięku. Później dochodzą kolejne kwestie- nauka pieśni, rytmy, techniki głosowe. Pieśni śpiewamy grupowo, co nie oznacza jednak, że przy pewnych ćwiczeniach nie będzie okazji do indywidualnego wydobycia głosu (ale nie w charakterze "popisu" i na pewno nie wbrew woli uczestnika;).

***

Justyna Jary

pieśniarka, aktorka, instruktorka wokalna i teatralna

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2003-2008 współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, z którym występowała na deskach tak znamienitych teatrów jak: Teatr LaMaMa- Nowy Jork, Barbican Centre- Londyn, Centrum im. Meyerholda-Moskwa, Teatr Narodowy- Warszawa, Teatr Stary - Kraków, kreując między innymi rolę Sługi w spektaklu "Ifigenia w Aulidzie". W OPT Gardzienice ukończyła również dwuletnią Akademię Praktyk Teatralnych. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną: autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie); warsztaty z grupą Teatr Zamkowa 2 (Bytów); warsztaty z grupą Brzozaki (Jasień); zajęcia z piosenki ludowej i technik wokalnych w Studiu Teatralnym w Warszawie; zajęcia w międzynarodowym przedszkolu AMA w Warszawie; warsztaty wokalne dla osób powyżej 50 roku życia w ramach projektów: Cała Praga Śpiewa z Nami i Aktywna Praga; warsztaty teatralne i wokalne w projekcie: "Bajkowanie- zrób to sam" (Warszawa). Podejmuje współpracę z szerokim gronem artystów w Polsce i za granicą (m.in. Teatr Nowy, Bajarki, Propabanda, Księżycovo, PompaDur, Kris Ingram Lanzaro, Siostry Bui).''

Anna Jegerska-Michalska

aktorka, pedagog, pieśniarka, animatorka kultury

Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego wydziału Pedagogiczno Historycznego kierunku Pedagogika Oświatowo Artystyczna ze specjalizacją w dziedzinie muzyki. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. W latach 2005 - 2008 współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice w ramach projektu teatralnego w Lublinie, Teatrze Pieśni Kozła we Wrocławiu oraz podczas Nocy Kultury w Lublinie). Brała udział w międzynarodowym projekcie artystycznym Planeta, podczas którego była

współtwórcą muzyki do spektaklu Guliwer wystawionego w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Od 1996 roku aktorka teatru "TETRAEDR" zdobywcy m.in. Grand Prix Tystkich Spotkań Teatralnych (2007). Od 2000 roku instruktor Raciborskiego Centrum Kultury. W latach 2000 - 2007 asystent reżysera i opiekun artystyczny teatru "Agrafka". Od 2005 roku prowadzi Grupę Śpiewaczą "Sudarynja". Od 2007 roku asystent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu w zakresie warsztatów teatralnych. Od 2009 roku aktorka teatru A3 pod kierunkiem Dariusza Skibińskiego. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Artystów i Podróżników "Grupa Rosynant" oraz Studiem Ruchu "VIS". Prowadzi warsztaty z zakresu pracy teatralnej oraz pracy z głosem.

Zapisy:

drogą mailową: jjary@wp.pl

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: jjary@wp.pl lub telefoniczny: 793 020 984

/jeśli warsztaty zostaną odwołane bądź przełożone na inny termin uiszczona zaliczka zostanie bezzwłocznie zwrócona/.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji