Artykuły

Warszawa. Mocne otwarcie Letniego Przeglądu Teatru Dramatycznego

Przegląd rozpocznie się historią o matce, która tak bardzo kochała syna, że nie chciała mu pozwolić na własne życie. "Sex Machine" Tomasza Mana w reż. Adama Nalepy 1 i 2 lipca na Scenie Przodownik. W spektaklu zobaczymy Joannę Jeżewską, Annę Smołowik i Zdzisława Wardejna.

Emocjonalny szantaż, kontrolowanie, groźby, manipulacja. Jak daleko może się posunąć matka, by zatrzymać przy sobie syna? Jak zareaguje, gdy przedstawi jej narzeczoną? "Sex Machine" pokazuje, jak macierzyńska miłość może przerodzić się w próbę zawłaszczenia życia dziecka. Tomasz Man mierzy się z kultem troskliwego rodzica, przedstawiając go jako osobę unieszczęśliwiającą swoje dzieci, które - często stają się psychoterapeutami i "małżonkami" rodziców.

Sex Machine" podobnie jak grecka tragedia, narusza społeczne tabu. Matka i syn to ofiary ignorowania trzeciego prawa natury, mówiącego o tym, że nadmiar miłości może kaleczyć równie mocno jak jej brak. - mówi Adam Nalepa

Adam Nalepa, uznawany za jednego z najciekawszych reżyserów, jest absolwentem Teatrologii, Filmografii i Historii Starożytnej Uniwersytetu Ruhry w Bochum. Ukończył studia w klasie fortepianu w Darmstadt, studiował też medycynę na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie. Za swoje prace zdobył wiele nagród m.in: Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska za przedstawienie "Blaszany bębenek" i przedstawienie "Nie-Boska Komedia" (oba zrealizowane w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku) oraz nagrody marszałka województwa pomorskiego za: najlepszy spektakl 2007 roku ("Blaszany bębenek") i najlepszy spektakl 2012 roku ("Nie-Boska Komedia").

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji