Artykuły

Łódź. "Pippi Pończoszanka" w Pinokiu

6 lipca 2013 roku o godzinie 18.00 w namiocie cyrkowym rozstawionym w Ogrodzie Botanicznym (ul. Krzemieniecka 36/38, Łódź) odbędzie się premiera projektu artystycznego realizowanego w ramach programu "Lato w teatrze". Przedsięwzięcie składa się ze spektaklu "Pippi Pończoszanka" granego w namiocie cyrkowym, koncertu zespołu Bura Kura, parady oraz warsztatów artystycznych.

Działania skierowane są do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów.

W ramach projektu łodzianie będą mogli wziąć udział w paradzie na Rynku Manufaktury 6 lipca o godz. 11.00 oraz obejrzeć spektakl "Pippi Pończoszanka" w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Bezpłatne wejściówki na spektakl należy odbierać w Teatrze Pinokio (ul. Kopernika 16, Łódź) w dniach 1-5 lipca w godzinach 8.00-18.00.

***

PIPPI POŃCZOSZANKA

Pippi Pończoszanka w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami.

Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych.

Konrad Dworakowski, reżyser

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji