Artykuły

Opole. Jubileusz Michała Świtały

Michał Świtała [na zdjęciu], aktor Teatru im. Jana Kochanowskiego, będzie obchodził w niedzielę [25 września] ćwierćwiecze pracy artystycznej.

W 1980 roku skończył bowiem Wydział Zamiejscowy Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i zadebiutował rolą Żołnierza w przedstawieniu "Czarodziejskie krzesiwo" w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Swoje teatralne doświadczenie budował w teatrach w Gorzowie Wielkopolskim, Białymstoku, Słupsku, Zielonej Górze i w Wałbrzychu. Do naszego teatru przyjechał w 1996 roku.

Spośród wielu zagranych tu ról do najważniejszych zalicza: Księdza Piotra w spektaklu "Dziady albo Młodzi Czarodzieje" w reż. Adama Sroki, Apolinarego Plejtusa w "Matce" w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego, Saszę w "Antygonie w Nowym Jorku" w reż. Samwela Baginjana, a także Księdza Bryma w "Matce Joannie od Aniołów" w reżyserii Marka Fiedora. - Kiedyś marzyłem, żeby zagrać Makbeta, ale jakoś się nie złożyło. Dziś jestem już chyba za stary. Marzenia też mam bardziej ogólne. Po prostu, żeby mieć dobrą pracę, grać ciekawe role i mieć pewną stabilizację wykonywanego zawodu. Bo w życiu aktora nigdy nic nie wiadomo. Można świetnie grać jeden sezon i później przez długi czas nie dostać żadnej roli. Teraz moim marzeniem jest po prostu dobrze grać - mówi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji