Artykuły

Szczecin. Współczesny w czerwcu, czyli sezon w miesiąc

Po raz pierwszy w historii Teatru Współczesnego czerwiec staje się miesiącem podsumowującym cały sezon - przez cztery tygodnie będzie można zobaczyć wszystkie spektakle premierowe.

Dziewięć różnorodnych i ciekawych premier dla widzów szukających zarówno ambitnego teatru, jak i dobrej zabawy, będzie można oglądać na wszystkich scenach Współczesnego oraz w Łodzi, gdzie grany jest "Kaligula".

To świetna propozycja przede wszystkim dla tych, którzy nie mieli czasu, aby odwiedzić teatr wcześniej, lub zabrakło dla nich miejsc, jak choćby w przypadku bardzo popularnego "Seksu dla opornych" czy "Dobry wieczór Fogg". Miejsca na widowni czekają, a teatr już szykuje specjalne promocje cenowe biletów. Każdy, kto w czerwcu wybierze się do Teatru Współczesnego może liczyć na sporą niespodziankę w kasie.

Co można zobaczyć we Współczesnym? Oprócz wspomnianych tytułów - najnowszą sztukę Anny Augustynowicz - "Greta Garbo przyjechała", którą warto zobaczyć choćby ze względu na aktorstwo Macieja Wierzbickiego grającego główną rolę w spektaklu. Dla osób lubiących teatr aktorski, dający pole do popisu dla stworzenia wyrazistych kreacji, wart uwagi jest "Piękny widok" Sławomira Mrożka, spektakl z udziałem Anny Januszewskiej i Mariana Dworakowskiego, a także monodram "Słowo jest ogień" oparty na tekstach polskich romantyków.

Oryginalny, autorski teatr, który musi zobaczyć każdy, kto chce być "na czasie" z najnowszymi trendami polskiego i europejskiego teatru - to "Tauryda. Apartado 679" Antoniny Grzegorzewskiej oraz "Życie to sen" Wojtka Klemma (spektakl tuż po premierze został zaproszony na prestiżowy, międzynarodowy festiwal "Dialog" do Wrocławia").

Czy czerwiec to dobry czas na wyjście do teatru? Na pewno tak, tym bardziej, że spektakl może stać się częścią aktywnie i twórczo spędzonego wieczoru, którego elementem będzie także wizyta w najbardziej malowniczej części Szczecina, jaką są Wały Chrobrego, czy rozrywkowy Deptak Bogusława, gdzie mieści się Teatr Mały.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji